Aktuālā informācija par ceļošanas iespējām un noteikumiem:

Ieceļošana Latvijā

 • Lai nodrošinātu pārvietošanās kontroli un izsekojamību, ieceļošanai Latvijā ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu un par to ir jābūt atzīmei aizpildītajā covidpass.lv anketā.
 • Lai ieceļotu Latvijā ar starptautisko pasažieru pārvadātāju, piemēram, lidmašīnu, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Savukārt, ja persona nav infekcioza, tad būs jāuzrāda  ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas to apliecina.
 • Covid-19 tests ir jāveic ne vēlāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā vai šķērsojot Latvijas robežu individuāli, piemēram, ar savu automašīnu;
 • testam  ir jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo;
 • tas ir jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski (personas viedierīcē) pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana;
 • testa rezultāts vai izziņa var būt angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju. Ja apliecinājumu uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, tas var būt arī lietuviešu vai igauņu valodā.
 • Plašāk: No 25. janvāra Latvijā varēs ieceļot, uzrādot tikai viena veida negatīvu Covid-19 testu

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem

Lidostu un pasažieru pārvadātāju aktuālā informācija:

Ceļojums uz Grieķiju:

No 2020. gada 1. jūlija visiem celotajiem, kas ierodas Griekijā ir pienākums vismaz 24 stundas pirms iebraukšanas valstī iepazīties ar protokolu un aizpildīt formu PLF (Passanger Location Form ) : https://travel.gov.gr/#/ un jāsaņem QR kodu.

Ceļojums uz Kipru: 

3 dienas līdz 24 stundas pirms lidojuma, pasažieriem ir obligāti jāpiesakās ieceļošanas atļaujai - CyprusFlightPass

No 20. jūnija pasažieriem, kuri ielido no A kategorijas valstīm (Latvija), nav noteikti nekādi ierobežojumi; pasažieriem, kuri ielido no B kategorijas valstīm, 72 stundu pirms ierašanās savā mītnes valstī ir jāveic Covid-19 tests. Ieceļošana no valstīm, kuras neatrodas abās iepriekšminētajās kategorijās, ir atļauta tikai ar iepriekšēju Kipras valdības apstiprinājumu. Šie noteikumi attiecas arī uz tranzīta pasažieriem.  
 


Ārvalstu ieviestie Covid-19 izplatības ierobežojumi:

https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/bridinajumi-celotajiem

Informācija par ceļošanas ierobežojumiem, kas saistīti ar COVID-19:

 Jaunākā informācija katru dienu tiek publicēta šajā vietnē sadarbībā ar IATA Timatic

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Pirms lidojuma

 • Dodies ceļā tikai tad, ja esi vesels. Ja nejūties labi, pārcel lidojumu uz vēlāku laiku.
 • Pirms lidojuma iepazīsties ar aktuālākajiem ieceļošanas noteikumiem oficiālās vietnēs vai sazinoties ar attiecīgās valsts vēstniecību. Dažās valstīs ieceļot drīkst tikai pastāvīgie iedzīvotāji vai pēc ieceļošanas jādodas karantīnā.
 • Reģistrējies lidojumiem tiešsaistē, kur tas iespējams, lai samazinātu saskarsmi ar cilvēkiem.
 • Pasūti maltīti lidojumam, pievieno bagāžu un citus pakalpojumus tiešsaistē, izmantojot bezkontakta norēķinus.

Lidostā

 • Rīgas lidostā tiek ielaisti tikai pasažieri ar derīgām iekāpšanas kartēm vai aviobiļetēm. Pavadītājiem un sagaidītājiem ir jāpaliek ārā.
 • Lieto sejas masku visu ceļojuma laiku – no brīža, kad ienāc lidostā, līdz pat iziešanai no lidostas tavā galamērķī. Iekāpjot lidmašīnā, airBaltic katram pasažierim nodrošina aploksni ar bezmaksas sejas masku un higiēniskajām salvetēm.
 • Centies ieturēt distanci no citiem cilvēkiem pie reģistrācijas, bagāžas nodošanas, drošības kontroles, iekāpšanas lidmašīnā un citur, kur tas iespējams.
 • Pie reģistrācijas un bagāžas nodošanas galdiņiem ir uzstādītas norobežojošas barjeras tavai un darbinieku drošībai. Visi lidostas darbinieki strādā ar sejas maskām un cimdiem.
 • Pirms drošības kontroles tev izmērīs ķermeņa temperatūru. Pasažieri ar ķermeņa temperatūru virs 37,8⁰C lidot diemžēl nevarēs. Šos pasažierus aicinām vērsties airBaltic biļešu kasēs Rīgas lidostā vai sazināties ar airBaltic klientu centru, kur nodrošināsim palīdzību saskaņā ar biļešu noteikumiem.
 • Droši lieto lidostā izvietotos roku dezinfekcijas līdzekļus. Arī lidostas termināļi un autobusi tiek regulāri dezinficēti.

*Katrā lidostā veselības aizsardzības iniciatīvas var atšķirties. Atsevišķās lidostās var būt slēgtas atpūtas zāles Biznesa klases pasažieriem. Iepazīsties ar aktuālāko informāciju lidostu oficiālajās vietnēs.

Uz klāja

 • Ja lidojumā ir brīvas vietas, cenšamies katram pasažierim blakus atstāt brīvu sēdvietu. Ja brīvu vietu ir maz, tad vispirms blakus sēdinām vienas ģimenes locekļus un grupas. Ņem vērā, ka distances ieturēšanas nolūkos tava sēdvieta pēdējā brīdī var tikt mainīta.
 • Apkalpe valkā sejas masku un cimdus visu lidojuma laiku. Lūdzam arī tevi lietot sejas masku līdz pat brīdim, kad izej no lidostas savā galamērķī.
 • Pie iekāpšanas apkalpe katram pasažierim iedod aploksni ar bezmaksas sejas masku un divām dezinfekcijas salvetēm. Ja lidojuma laikā vēlies nomainīt sejas masku, ieliec lietoto masku aploksnē un atdod to apkalpei izmešanai. Pirms uzliec jaunu masku, noslauki rokas ar dezinfekcijas salveti.

Norēķināšanās iespējama tikai ar maksājumu kartēm.

(Avots: Airbaltic mājas lapa https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba)

Saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības COVID–19 izplatīšanos PTAC informē ceļotājus par tiesībām: 

http://www.ptac.gov.lv/lv/content/covid-19-aktualitates

Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments:

https://www.facebook.com/celodrosi

Oficiālie informācijas avoti par Covid-19:

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija: https://www.mfa.gov.lv/

Pasaules Veselības Organizācija: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

Slimību profilakses un kontroles centrs: https://spkc.gov.lv/lv/

Vispārīgi par aviopasažieru tiesībām:

Vispārīgie pasažieru un bagāžas pārvadāšanas noteikumi:

http://www.riga-airport.com/lv/main/pasazieriem/noderiga-informacija/avio-drosibas-prasibas 

Lidojuma laiki
 
Visa informācija ir norādīta ceļojuma dokumentos. Pirms katra brauciena pārbaudiet lidojuma laiku. Dienu pirms ieplānotās izlidošanas lidojuma laiku var pārbaudīt sazinoties ar tūraģentu, tūroperatoru vai 
Vakcinācija
 
Pirms došanās ceļojumā, ikvienam tūristam būtu noderīgi uzzināt par infekcijas slimību risku un iespējamiem profilakses pasākumiem. Informācija par vakcināciju ceļotājiem un profilaktisko vakcināciju ceļojot uz konkrētu valsti atrodama šeit: 
Izmitināšanas veidi:
 
DBL / TWIN (divvietīgs numurs) - divvietīgs numurs ar vienu divguļamo gultu vai divām atsevišķām gultām.
DBL + EXB (divvietīgs numurs ar papildu gultu) - divvietīgs numurs ar vienu divvietīgu (vai divām vienvietīgām gultām) un vienu papildu vienvietīgu gultu. Papildu gulta var būt salokamā gulta, dīvāns, izvelkamais krēsls vai citas guļamvietas. Papildu gultas nodrošinājums ir viesnīcas administrācijas pārziņā. Papildu gulta parasti ir mazāka / šaurāka, tāpēc trešajai personai ` numurā tiek piemērota zemāka cena.
TRPL (trīsvietīgs numurs) - trīs personu istaba, parasti pieejamas trīs atsevišķas, vienvietīgās gultas.
SGL (vienvietīgs numurs) - vienvietīgs vai divvietīgs numurs. Maksa par šo numuru vienmēr ir augstāka, jo numuru izmanto viena persona.
SGL + CHD (vienvietīgs numurs + 1 bērns) - vienvietīgs numurs. Parasti tas ir standarta divvietīgs numurs ar divām atsevišķām gultām vai vienu lielu gultu un papildus gultu bērnam.
DBL + CHD (divvietīgs numurs + 1 bērns) - standarta divvietīgs vai "twin" numurs. Parasti šāda veida numuriem ir 2 gultas, jo viesnīcas administrācija paredz, ka bērns var gulēt kopā ar pieaugušajiem.
DBL + 2CHD (divvietīgs numurs + 2 bērni) - standarta divvietīgs numurs ar 1 divvietīgu vai 2 vienvietīgām gultām un 1 papildu gultu Parasti šāda veida izmitināšanas numuriem ir 2 vai 3 gultas, jo viesnīcas administrācija paredz, ka viens no diviem bērniem var gulēt kopā ar pieaugušajiem.
 
Sea view - numurs ar daļēju vai sānu skatu uz jūru.
Garden view - numurs ar skatu uz dārzu vai viesnīcas labiekārtoto teritoriju. 
Mountain view - numurs ar skatu uz kalniem. 
Pool view - numurs ar skatu uz baseinu.
Land view - numurs ar skatu uz teritoriju/dārzu
Ēdināšanas veidi viesnīcās
 
- RO (tikai istaba) - pašapkalpošanās naktsmītnes.
BB (brokastis) – iekļautas brokastis.
HB (puspansija) - iekļautas brokastis un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Vakariņās visi dzērieni ir pieejami par papildu samaksu.
HB + (puspansija +) - iekļautas brokastis un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Vakariņas ir pieejami bezmaksas vietējie dzērieni.
FB (pilna pansija) - iekļautas brokastis, pusdienas un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Pusdienās un vakariņās ir pieejami dzērieni par papildu samaksu.
FB + (pilna pansija +) - iekļautas brokastis, pusdienas un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Pusdienās un vakariņās ir pieejami bezmaksas vietējie dzērieni.
AI (viss iekļauts) - ietver brokastis, pusdienas un vakariņas, vietējos dzērienus. Precīzu viesnīcu pakalpojumu sarakstu un darba laiku nosaka viesnīcas administrācija.
UAI (ultra all inclusive) - ietver brokastis, pusdienas un vakariņas, vietējos dzērienus. Turklāt var tikt iekļauti daži ārzemju dzērieni un / vai papildu pakalpojumi. Precīzu viesnīcu pakalpojumu sarakstu un darba laiku nosaka viesnīcas administrācija.
- A la carte ēdienkarte. Vieta A la carte restorāniem ir jārezervē iepriekš viesnīcas reģistratūrā. Apmeklējums A la carte restorānos var tikt iekļauts cenā vai par papildu samaksu.
0
 .