Rodas sala- tā ir bruņinieku sala un īstens Vidusjūras dārgums, paša saules Dieva Heliosa staru apspīdēts. Ilgu laiku Egejas jūra slēpa šo līdzīgo vietu no cilvēkiem un Dieviem, bet kā vēsta sena leģenda- reiz viļņiem atkāpjoties un atklājot salu, tā ar savu skaistumu apbūra pat Zevu. Rodas sala ieguvusi savu nosaukumu no Dieva Heliosa mīļotās nimfas Rodas vārda. Par godu visuvarenajam Heliosam salas iedzīvotāji daudzus gadus atpakaļ izveidoja milzu Rodas Kolosa statuju, kuras augstums bija vairāk kā 30 metru! Diemžēl, statuja sabruka stipras zemestrīces laikā un līdz mūsdienām nav saglabājusies, bet Helios ieskauj salu savos maigajos un siltajos staros.

Salas skaistums, saskaņā ar leģendu, ir pielīdzināms Heliosa iemīļotās neatkārtojamajam skaistumam. Dzidrā jūra apskalo salu un dāvā ceļotājiem veldzējošu jūras dzestrumu, gleznainie līči- īsti paradīzes nostūri, no ziņkārīgām acīm noslēpti. Grezni savvaļas augi , kupli koki-Rodas sala ir neticami bagāta ar dabas radītu skaistumu. Sala ir pasaulē nozīmīga ar saviem vērtīgajiem arheoloģiskajiem atradumiem, lielo kultūras mantojumu un neticamajiem senajiem artefaktiem, kas redzami visā salas teritorijā- kas var būt interesantāks un aizraujošāks?

Rodas salai ir apbrīnojami bagātīga vēsture, kas atspoguļojas daudzos unikālos, vēsturiskos „pieminekļos”. Senās leģendas un notikumi ir atstājuši savas pēdas katrā salas nostūrī. Laicīgā dzīve šeit labi iet kopā ar senajām tradīcijām un paražām. Salas galvaspilsētai- pasakainajai Rodai ir divas pilnīgi atšķirīgas puses.

Pirmā- apbrīna vērtā viduslaiku pilsēta, ko iekļauj seno cietokšņu sienas. „Bruņinieku pilsēta”- tā Roda iedēvēta jau izsenis. Dažas pilsētas saglabājušas savu viduslaiku veidolu tik precīzi un nemainīgi, ka šķiet ka daļa pilsētas dzīvo citā laikmetā. Jonnītu ordeņa Vareno Maģistru pils atrodas pašā senās Jonnītu bruņinieku ielas galā un ir īsti vāri uz pagājušo gadsimtu. Ārpusē ir vareni torņi un senlaicīgi vārti, bet iekšpusē- zāles ar dārgām dažādu laikmetu mēbelēm un interjeru.

Otra saulainās salas puse ir mūsdienīgi , populāri kūrorti , kur kūsā nakts dzīve un jautrība rit pilnā sparā, bet platajās ielās katru otro nedēļu norisinās pilsētas svētki un svinības. Simtiem dažādu līmeņu viesnīcas uzņem ceļotājus visa gada garumā. Skaļas diskotēkas un klubi, bāri un kazino, neskaitāmi veikali un unikālas celtnes- mūsdienīgās Rodas atmosfēra iekļauj jautrības un svētku sajūtu un aiznes to pasaulē.

Rodas salas klimats ir Vidusjūrai raksturīgs: karstajās dienās svaigumu un dzestrumu atnes jūras ziemeļu vēji. Saule šeit silda iedzīvotājus lielāko gada daļu. Ziemas Rodā ir siltas, gaisa temperatūra nenoslīd līdz mīnusu atzīmei. Sniegs šeit ir reta parādība, kā vietā lielākoties ir lieti. Karsta saule, jūras vēsma, silts ūdens un kilometriem smilšainu pludmaļu- ideāli apstākļi atpūtai.

Senā Rodas pilsēta – salas galvaspilsēta ir īsti vārti uz pagātni. Katram, kas ieradies salā būtu jāapmeklē šī unikālo vietu: senas līkumotas ieliņas, bruņinieku kvartāls un iela, uz kuras visā savā varenībā slejas Vareno Maģistru Pils. No cietokšņa sienām, it sevišķi vakaros, paveras vienreizējs skats. Senlaicīgo lukturu apgaismojums naktī piedod pilsētai noslēpumainības sajūtu. Pilsētā var nogaršot izcilu mājas saldējumu un grillētu kukurūzu.

Pašā pilsētā var nesteidzīgi atpūsties Rodīnijas parkā. Koka tiltiņi, gleznainās takas, savvaļas putni- šī ir brīnišķīga vieta pastaigām. Virs Rodas slejas Monte – Smit kalns, no kura paveras neticams skats uz rietumu piekrasti. Kalnā var redzēt Apollona cietokšņa paliekas un no baltā marmora celto stadionu un teātri.

Vēlaties zināt, ko apskatīt Rodā? Noteikti apmeklējiet Lindos pilsētu! Senā Lindosa ir kā pērle seno salu kultūras dārgumu lādē. Antīkās pasaules drupas te apvienojas ar mūsdienīgajām celtnēm, bet smilšainās pludmales- ar neizvērtējamiem arheoloģiskajiem atradumiem. Pastaigai Lindosā jāsākas ar ar mazo Panaijas baznīcu, kurā joprojām jūtams postbizantiskās senatnes gars. Vēl interesantāka ir akropole ar Atēnas baznīcu, bet netālu no tās atrodas satriecošs bruņinieku cietoksnis ar senlaicīgu helēnisko ostu.

Rodas sala ir neaprakstāmi bagāta ar visiem iespējamiem kultūras objektiem un senatnes mantojumu. Ceļotāju uzmanību pievērš dažnedažādās pilis, viena no kurām ir Monolitosa pils. Brīnišķīgie skati, fauna, lauki un tīrais kalnu gaiss- pils apkārtne ir ne mazāk tēlaina kā pats viduslaiku cietoksni.

Vēl viena burvīga vieta , kas katram liks noticēt brīnumam, ir tauriņu lauks. Petaludes Lauku var atrast dienvidaustrumu virzienā no no Teogolosa ciemata. Smaragda zaļums, mazie ezeriņi, ašie strautiņi un pārsteidzošie ūdenskritumi…. Šī brīnumainā vieta iekritusi acīs ne tikai cilvēkiem, bet arī retām tauriņu sugām, kas paceļas spārnos cilvēkam parādoties.

Rodas cietoksnis- antīka būve, kas slavena visā pasaulē. Cietoksnis tika celts viduslaikos un divsimt gadu garumā tas sargāja iedzīvotājus no iekarotāju uzbrukumiem. XVI gadsimtā itāļu meistari vēl vairāk nostiprināja cietoksni, uzcēla jaunus torņus, padarot cietokšņa sienas vēl biezākas un grāvjus-dziļākus.

Blakus mazajam Sjana miestam , kas atrodas rietumu piekrastē, izvietojušās pārsteidzošas senatnīgas ēkas. Galvenais Sjana miesta lepnums ir Svētā Panteleimona klosteris, pati senākā pareizticīgā svētnīca. Katru gadu cietoksni apmeklē tūkstošiem svētceļnieku, lai savām acīm vērotu mazītiņo Panteleimona – dziednieka un mocekļa mošejas daļu.

Klostera iekšiene ir tik pat pārsteidzoša kā tā varenais skaistums no ārpuses, bet pašā Sjana miestā var nobaudīt vietējo vīnu un jūras veltes. Rodas svētvietas ir slavenas visā pasaulē.

Vēl viens miestiņš- Asklipio ir noslēpies skuju koku mežos un olīvu audzēs. Pēc seniem nostāstiem, ciemats aizguvis savu nosaukumu par godu sengrieķu medicīnas dievam . Šeit tika atrasti artefakti, kas datējami ar XVII gadsimtu. Tā pat te atrodas pati senākā baznīca Rodā. Netālu no baznīcas ir Folkloras Muzejs, bet viduslaiku Askilipio pilsdrupas ir ievērības cienīgas savu arheoloģisko izrakumu dēļ.

Satriecošs un vilinošs antīkās kultūras piemineklis ir senās Kamirosas drupas. Šī ir trešā pilsēta, kura kopā ar Jalisosu un Lindosu pirms daudziem gadsimtiem veidoja vareno Rodas valsti. Netālu no Rodas pilsētas atrodas neliels ciemats Arhangelosa, ko iekļauj citrusu plantācijas, olīvu audzes un neskaitāmi vīnogu lauki. Arhangelosa ir slavena ar tāda paša nosaukuma pilsdrupām. Netālu no ciemata var atrast māju ar seno zvanu, kas, kā vēsta leģenda, nesīs veiksmi ik vienam , kas to iezvanīs.

Atpūtas iespējas Grieķijas Rodas salā ir tik daudzpusīga un aizraujoša, ka šeit ik viens atradīs ko tuvu sirdij. Kūrortu šeit ir neskaitāms daudzums un tie visi ir vienādi jauki. Ūdenssporta cienītājus (vindsērfings un kaitsērfings) laipni uzņems Jalisosas kūrorts, kur pludmale ir smilšaina, bet tajā ir arī oļi, kas ne vienmēr ir piemērota ģimenēm ar maziem bērniem. Šo kūrortu ieteicams izvēlēties tiem, kas plāno pa Rodu pārvietoties ar īrētu auto , esot neatkarīgiem no sabiedriskā transporta.

Nākošais kūrorta rajons ir Rodas pilsēta, kur piesātinātā nakts dzīve ieraus bezgalīgās dejās, gaismās un skaļā mūzikā. Dienā šeit var pastaigāties pa šaurām ieliņām, apmeklēt vietējo tirgotāju kioskus un nelielos veikaliņus, kā arī pasēdēt mājīgā restorānā. Ja Jums patīk atrasties cilvēkos, kur apkārt valda trokšņaina jautrība, aktīva naktsdzīve , vai braucat ceļojumā viens- Roda ir kā radīta Jums!

Kādai būtu jābūt nevainojamai atpūtai pludmalē? Dzidrs ūdens un tīras smilšu pludmales, gleznaini skati un mūsdienīgas pieczvaigžņu viesnīcas- tas viss ir Kalitea kūrorts, kas atrodas netālu no Rodas. Šis ir ideāls variants tiem, kas dod priekšroku klusai, mierīgai atpūtai. Ja bezgalīgās debesis, skats uz jūru un brīnišķīgajām pludmalēm Jums ir tīkamāki kā pilsētas steiga- laipni lūgti Kalitea kūrortā!

Smilšainās Rodas pludmales un siltā jūra paliek sirdī katram , kas bijis te kaut reizi. Atpūtai Rodā ar maziem bērniem ideāli piemērots būt Faliraki kūrorts. Sīka, zeltaina smilts, klusas piekrastes, miers un klusums- kas var būt jaukāks? Nakts pastaigu un izklaižu meklējumos vienmēr var doties uz tuvāko pilsētu, bet Faliraki ir populārāka senioru un ģimeņu ar maziem bērniem vidū.

Rodas salas pludmales tā pat kā kūrortus var izvēlēties bezgalīgi. Bet ir vēl viena lieliska vieta atpūtai ar bērniem, jeb neaizmirstamam medus mēnesim ir Lindosa kūrorts. Lindosa atdzīvojas līdz ar tūristu ierašanos, izklaidi pārsvarā nodrošina tikai dažādi bāri, toties šeit ir dažnedažādu romantisku un mājīgu restorānu, kur var pavadīt neaizmirstamu vakaru divatā, bet pēc tam doties pastaigā pa mazajām, klusajām senlaicīgās pilsētas ieliņām.

Nedaudz uz dienvidiem no Lindosas atrodas divi kūrortu ciemati- Kjotari un Gennadi. Te ir iespēja apmesties viesnīcā, jeb noīrēt atsevišķu villu. Šī ir ideāla vieta tiem, kas tiešām noguruši no civilizācijas, laicīgi trokšņainās pasaules un pelēkās ikdienas. Vientuļas pludmales, bezgalīgie plašumi un , pats galvenais, klusums- lūk galvenās priekšrocības atpūtai Kjutari un Gennadi.

LR pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama vīza iebraukšanai Šengenas zonas valstīs.

Romantiķu sala


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.