Krēta lepojas ar spožu sauli vairāk nekā 300 dienas gadā, ar izteiksmīgu debeszilu jūru, majestātiskiem kalniem, burvīgiem ciematiem un unikāliem apskates objektiem. Tā ir īpaša kultūra ar senām tradīcijām, kuras vietējie iedzīvotāji ir nodevuši no paaudzes paaudzē. Krēta ir unikāla sala, kas dzīvo savā īpašā ritmā, nemainoties gadu desmitiem.

Krēta ir Grieķijas patiess dārgums, kurš atklāj noslēpumus un vērtības, kuras sala glabājusi jau gadsimtiem ilgi. Tā ir vieta ar sirsnīgiem un lepniem cilvēkiem, kuriem nācies piedzīvot gan daudz slavas, gan dzīves mirkļus. Daba ir dāsni apveltījusi šo salu ar neparastu ainavu daudzveidību: dziļām aizām, līčiem ar zilganzaļu ūdeni no četrām jūrām, kuras apskalo Krētu, un brīnišķīgo pludmaļu baltajām smiltīm

Krēta ir Grieķijas lielākā sala, tā atrodas Vidusjūras pašā centrā un tā ir Eiropas galējais dienvidu punkts. Šī vieta ir slavena ar savu maigo klimatu, bezgala interesanto vēsturi un lielisko servisu. Salas platība sastāda 8 400 kv.m, salas platums ir 60 km. 

Galvaspilsēta- Iraklija/Hēraklija

Klimats- subtropu, viens no veselīgākajiem un maigākajiem Eiropā. Gada siltajā laikā- jūlijā un augustā gaisa temperatūra nepārsniedz 32 grādus. Vidējā ūdens temperatūra ir 25 grādi.  

Valoda- grieķu. Lielākā daļa iedzīvotāju pārvalda arī angļu valodu. Tūrisma nozarē strādājošais apkalpojošais personāls pārvalda arī vācu, franču un krievu valodas.

Iedzīvotāju pamatdaļa ir pareizticīgie, nelielo daļu kristiešu sastāda katoļi un musulmaņi.

Grieķijas naudas vienība ir Eiro. Tiek konvertētas visas brīvi konvertējamās pasaules valūtas. Bankas strādā no 08:00  līdz 14:00 no pirmdienas līdz piektdienai un no 08:00 līdz 13.30 sestdienās.  

Grieķijas un Krētas starptautiskais telefona kods ir 30 81  + vēlamā abonenta numurs. Izeja uz starptautiskajiem sakariem no Grieķijas 00. Var izmantot arī Latvijas mobilo telefonu tīkla operatoru pakalpojumus, pirms tam pieslēdzot starptautisko pieslēgumu. Ir iespēja uz vietas iegādāties arī mobilo sarunu priekšapmaksas kartes un kartes izmantošanai telefonu automātos.

Elektrība: 220 volti, 50 herci.

Salā ir attīstīta ceļu satiksmes sistēma un diezgan bieža sabiedrisko autobusu satiksme.

Nacionālajā grieķu virtuvē dominē vienkāršība un daudzveidība. Populāri ir ēdieni no jēra gaļas un no jūras veltēm, gatavoti atklātā liesmā. Grieķu tavernās iesakām nobaudīt tādus vietējos ēdienus, kā «Stifado» – miltos sautēts trusis, «Musakas»  – sacepums no maltās gaļas, kartupeļiem, tomātiem un baklažāniem, «Suvlakia» – šašliki, «Garides» – garneles, omāri, «Domates gemistes» – cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu.  No dzērieniem «Uozo» – anīsu degvīnu, «Raki» – vīnogu degvīnu. Slavenie baltvīni :«Demestika», «Kambas», «Mavrodafama». Ieteicams nobaudīt arī stipru melno kafiju- «Glikos» (ļoti salda), «Metrios» (vidēja), «Sketos» (bez cukura).

Krētā ir 4 kūrortu zonas:
 
1.Hanija: Hanija, Agija Marina, Platanjasa, Paleohora, Elafonisi

Hanijas reģionā ir vairāk neskartās dabas, un vislabāk var izbaudīt vietējo kolorītu. Hanija ir viena no skaistākajām Krētas pilsētām. Hanija ir ļoti piemērots reģions atpūtai ar bērniem. Te ir daudz omulīgu kūrortciematiņu un daudz interesantu apskates objektu.Un šī reģiona rietumu piekrastē atrodas populārākās Krētas pludmales – rozā smilšu Elafonisas pludmale, balto smilšu Balos pludmale, arī daudz citas brīnumjaukas pludmales.  

2. Retimno: Bali, Agia Galini, Retimno

Retimno piesaista ar savu kolorīto ostu, šaurajām bruģētajām ieliņām, venēciešu arhitektūru, viduslaiku cietokšņiem, klosteriem, krāšņām kalnu aizām, ainavām un ūdenskritumiem. Šajā reģionā var atrast pludmales jebkurai gaumei – smilšu, oļu, ir līksmas, skaļas ar attīstītu infrastruktūru, ir klusas un mierīgas. Retimno pilsētā ir daudz dažādu bāru, tavernu, veikalu, naktsklubu.  Te lieliski var apvienot mierīgu un ainaviski krāšņu atpūtu ar sabiedriski aktīvām izklaidēm.

3. Iraklija*: Hersonisa, Malija

Hersonisa ir populārākais un apmeklētākais Krētas kūrorts. Šeit ir ļoti attīstīta tūrisma infrastruktūra, ir ļoti daudz viesnīcu dažādām gaumēm, daudz cilvēku, uzdzīves jautra atmosfēra līdz rīta gaismai. Šis kūrorts piemērots sabiedriski aktīvajiem cilvēkiem, ģimenēm, kam patīk  izklaidēties,  apmeklēt apskates vietas, dejot un iepazīties ar jaunajiem cilvēkiem. Iraklijas reģiona pludmalēm ir piešķirti zilie karogi, tās ir tīras, neskatoties uz to, ka atrodas centrā un ir ļoti apmeklētas. Malijā un Matalā ir brīnišķīgas smilšu pludmales. 


*Latviski šīs pilsētas nosaukumam dažādos avotos ir atšķirīgi varianti, piemēram: Iraklija, Hēraklija, Hērakliona


4. Lassiti: Agios Nikolaosa, Elounda, Jerapetra 

Lasiti reģions ir ļoti ainavisks, te ir krāšņas ainavas un skaistākais Krētas līcis – Mirabello. Populārākie Lasiti kūrorta centri ir Agios Nikolaos, Elounda, Sitija. Reģiona austrumos atrodas lieliskas pludmales. Piemēram, Vai pludmale, kurā uzņemta Bounty šokolādes batoniņa reklāma – baltas smiltis, palmas, dzidra jūra. Lasiti pludmales ir gan smilšu, gan oļu, ir skaļas un dzīvas, ir vientulīgas un klusas. Agios Nikolaosā koncentrējas visas izklaides iespējas – bāri, naktsklubi, tavernas, veikali. Pilsēta arhitektūras ziņā ir ļoti skaista. Elounda ir pats smalkākais šī reģiona kūrorts ar dārgām viesnīcām, lieliskām pludmalēm un izciliem restorāniem.


Tūrisma nodoklis izmitināšanai Grieķijas viesnīcās.

Sākot ar 01.01.2018. Grieķijā tiek ieviests valsts nodoklis par izmitināšanu.

Nodokļa apmērs ir atkarīgs no viesnīcas/apartamentu kategorijas:

Viesnīcas 5* 4,00 EUR diennaktī par numuru

Viesnīcas 4* 3,00 EUR diennaktī par numuru

Viesnīcas 3* 1,50 EUR diennaktī par numuru

Viesnīcas 1*, 2* 0,50 EUR diennaktī par numuru

Apartamenti 0,50 EUR diennaktī par numuru

Tūristi apmaksā šo nodokli viesnīcas recepcijā.

Izklaides vietas Krētā:

Akvaparki : Water City, Aqua Plus, Limnoupolis

Tematiskie parki: Labyrinth Theme Park (Hersonissos), Dinosauria Park (Gournes), Homo Sapiens muzejs (Ano Kera)

Neparastas pludmales Krētā: Balos, Matala, Seitan Lemania, Elafonisi

Vīna darītavas : Lyrarakis Winery (Heraklion), Klados Winery (Rethimnou Irakliou, Geropotamos ), Manousakis Winery (Vatolakkos)

Alas: Zeva ala, Sfedoni ala, Melidoni ala


0
 .