ŠRILANKA / Ekskursiju programma 

5 NAKTIS / 6 DIENAS 
EKSKURSIJAS APRAKSTS 

1. DIENA — MATALES STARPTAUTISKĀ LIDOSTA/JALA (apmēram 40 km–40 min) 

Tikšanās ar uzņemošās kompānijas “Delux Holidays” gidu Matales starptautiskajā lidostā un transfērs uz viesnīcu Jalā. Reģistrēšanās viesnīcā un atpūta līdz pat dienas beigām. Vakariņas un nakšņošana Jalas viesnīcā. Jalas nacionālais parks ir slavenākais rezervāts, kas robežojas ar Indijas okeānu Šrilankas dienvidaustrumos, un tā platība ir aptuveni 1000 kvadrātkilometri. Tajā mīt savvaļas dzīvnieki, piemēram, leopardi, ziloņi un krokodili, bifeļi, brieži, mežacūkas, lāči, pērtiķi, pāvi, daudzas putnu un rāpuļu šķirnes, kuras var redzēt džipu safari laikā. 

2. DIENA — JALA / ELLA / NUVARA ELIJA (apmēram 140 km–3 st. 30 min) 

Agri no rīta brauciens uz Jalas nacionālo parku un izbrauciens ar 4 x 4 džipu safari Jalā. Pēc tam, dodoties uz Nuvaru Eliju, pa ceļam apmeklējiet slavenos Ellas un Rāvanas ūdenskritumus. Reģistrācija un atpūta viesnīcā. Vakariņas un nakšņošana Nuvara Elijas viesnīcā. Nuvara Elija ir pilsēta pakalnos Šrilankas centrā, viena no slavenākajām tējas ražošanas vietām: tējas plantācijas atrodas 1400 līdz 2400 metru augstumā. Šīs pilsētas īpatnība ir tās koloniālā arhitektūra: senas angļu savrupmājas, burvīgi iekšpagalmi un skaisti dārzi, ko ieskauj golfa laukumi, tāpēc pilsētu sauc par “Mazo Angliju”, lai gan tulkojumā tas nozīmē “pilsēta līdzenumā” vai “gaismas pilsēta”. Ella ir maza pilsētiņa, kas atrodas aptuveni 1000 m augstumā virs jūras līmeņa un kurā ir bagātīga floras un faunas dažādība. Šeit jūs apmeklēsiet slaveno Mazā Ādama virsotni, dabisku skatu laukumu ar pārsteidzošu apkārtnes panorāmu. Kāpiens kalna virsotnē nav grūts un ved cauri sulīgām tējas plantācijām, ūdenskritumiem, rīsu laukiem, kas ļaus pilnībā izbaudīt pasakainās kalnu panorāmas. Arī Ellā ir unikāls 9 loku tilts, kas britu koloniālistu laikā izveidots tikai no ķieģeļiem, neizmantojot tēraudu, 25 metrus augsts un vairāk nekā 90 metrus garš. Pateicoties neparastajam izskatam un gleznainajām ainavām, kas to ieskauj, tilts ir kļuvis par vienu no populārākajām vietām labāko fotogrāfiju uzņemšanai. 

3. DIENA — NUVARA ELIJA/KANDI (apmēram 90 km – 2 st. 30 min.) 

Pēc brokastīm izrakstīšanās no viesnīcas. Pa ceļam apmeklēsim tējas plantāciju un Ramboda ūdenskritumu. Sasniedzot Kandi, apmeklēsiet vissvētāko Kandi Zobu relikvijas templi un Peradenijas Karalisko botānisko dārzu. Pēc tam dosimies Kandi pilsētas ekskursijā – apmeklēsim vietējo tirgu, Kandi ezeru, dārgakmeņu muzeju un mākslas un amatniecības centru. Pēc tam reģistrēsimies viesnīcā un atpūtīsimies. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā Kandi. Kandi ir liela pilsēta Šrilankas centrā. Tā atrodas uz plato, ko ieskauj kalni ar tējas plantācijām un bioloģiski daudzveidīgiem lietus mežiem. Pilsētas sirds ir gleznainais Kandi ezers (Bogambara ezers), kas ir iecienīts gājēju vidū. Kandi galvenā atrakcija ir Zobu relikvijas templis (Sri Dalada Maligava), kurā atrodas budistu relikvija, un tāpēc tas ir atzīts par UNESCO Pasaules mantojuma vietu. Katru gadu šeit tiek svinēti grandiozākie un krāšņākie Esalas Peraheras svētki. 

4. DIENA — KANDI / DAMBULLA / POLONNARUVA / SIGIRIJA (apmēram 200 km – 4 st. 30 min) 

Pēc brokastīm dodamies pa Sigirijas maršrutu, apmeklēsim Dambulla alas templi ar garšvielu dārzu un batikas rūpnīcu. Pēc tam transfērs uz Polonnaruvu, pilsētas drupu apskate, kā arī reģistrācija viesnīcā un atpūta. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā Sigirijā. Dambulla alas templis, kas pazīstams arī kā Dambulla zelta templis, ir Pasaules mantojuma vieta Šrilankā. Budistu alas templis tika izgrebts klintī mūsu ēras 1. gadsimtā. un tajā ir vairāk nekā 150 Budas statujas, no kurām daudzas ir vecākas par 2000 gadiem. 73 statujas ir pārklātas ar zeltu, tāpēc templis saņēma nosaukumu “Zelta”. Miega Budas akmens templis ir lielākais alu templis Dienvidāzijā, un to aizsargā UNESCO. Dambulla alas templis, kas pazīstams arī kā Dambulla zelta templis, ir Pasaules mantojuma vieta Šrilankā. Budistu alas templis tika izgrebts klintī mūsu ēras 1. gadsimtā. un tajā ir vairāk nekā 150 Budas statujas, no kurām daudzas ir vecākas par 2000 gadiem. 73 statujas ir pārklātas ar zeltu, tāpēc templis saņēma nosaukumu “Zelta”. Miega Budas akmens templis ir lielākais alu templis Dienvidāzijā, un to aizsargā UNESCO. 

5. DIENA – SIGIRIJA/ANURADHAPURA/SIGIRIJA (aptuveni 80 km – 1 stunda 40 min vienā virzienā) 

Pēc brokastīm senās pilsētas Anuradhapura apmeklējums. Atgriešanās Sigirijā. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā Sigirijā. Anuradhapura ir viena no senajām Šrilankas galvaspilsētām, kas slavena ar labi saglabājušajām senās sinhalu civilizācijas drupām, kas celtas 5. gadsimtā pirms mūsu ēras. Šeit jūs apmeklēsiet senās stūpas, singāļu karaļu piļu drupas, Isurumnia klinšu klosteri, svēto Bodhi koku. 6. DIENA – SIGIRIJA / PLUDMALES VIESNĪCA Pēc agrām brokastīm dodamies uz pludmali un vakarā reģistrējamies viesnīcā.