Korfu (vai Kerkīra) ir sala pie Grieķijas ziemeļrietumu krasta Jonijas jūrā, kuras reljefu nosaka klinšainie kalni, apzaļumotie pakalni un ainaviska piekraste ar vairākiem kūrortciematiem. 

Korfu (jeb Kerkīra) ir galvenā sala Jonijas salu Arhipelāgā un atrodas tikai 2 km attālumā no Albānijas piekrastes.

Korfu ir diezgan kalnaina sala, īpaši tās ziemeļu daļa, pats augstākais tās punkts ir Pantokratora kalns, kas paceļas gandrīz 900 metru augstumā.
Korfu ir viena no apdzīvotākajām Vidusjūras salām,kur uz vienu kvadrātkilometru ir vairāk kā 193 iedzīvotāju.

Kļuva par Grieķijas daļu 1864. gadā, bet pirms tam dažādos periodos piederēja venēciešiem, franču un britu iekarotājiem, kas jūtami ietekmēja salas pilsētu arhitektūru.

Korfu pludmales

Viens no galvenajiem Grieķijas salu apmeklēšanas mērķiem ir pludmales kūrorti. 
Korfu pludmales ir ļoti dažādas un apmierinās katra tūrista vajadzības. Jūs varat baudīt savu atvaļinājumu uz aprīkotām lielām pludmalēm, apmesties vienā no vientuļiem gleznainiem salas līčiem vai dodieties laivā uz tuvējām Paksi un Antipaksi salām. 

Viens no populārākajiem kūrortiem ir burvīgais Paleokastricas ciems. Pārsteidzošs līča skaistums ar sudraba smiltīm pie zaļajām klintīm, bagāta zemūdens pasaule padarīja Paliokastricu par iecienītu atpūtas vietu. 
Glifadas pludmale, kas atrodas apmēram 16 km uz rietumiem no galvaspilsētas, ir kļuvusi par vienu no populārākajām salas pludmalēm. Īpaši iecienīts tas ir ģimeņu vidū. Irdenās smiltis, debesszilo ūdeņu apskalotas un zaļo kalnu un klinšu ieskautas, kopā ar labi izstrādāto pludmales infrastruktūru padarīs viesu uzturēšanos šajā vietā bezrūpīgu un neaizmirstamu. Aktīvās atpūtas piekritējiem papildus atpūtai pludmalē pieejams plašs piedāvājumu klāsts- dažādi ūdens sporta veidi, pludmales volejbols, uc, bet golfa mīļotāji varēs izmantot turpat netālu esošo laukumu.

Tiem, kas dod priekšroku atpūtai ar visu ģimeni, var ieteikt smilšu pludmali Dassija, kas atroadas 13 km attālumā no Kerkiras, salas ziemeļaustrumos. Klinšu iekļauta, priežu un olīvu bagāta , šī vieta burtiski grimst zaļumā, ko arī atspoguļo tās nosaukums "mežs". Lēzenā ieeja mierīgajā jūrā padara to par ideālu vietu ne tikai priekš bērniem,bet arī jebkura cita vecuma tās apmeklētājiem.

Tā pat klusas ģimenes atpūtas piekritējiem būs ļoti piemērota nedaudz savrup esošā pludmale Aios Stefanos, kas atrodas aptuveni 40 km attālumā no galvenās pilsētas salas ziemeļos. Klāta ar sīkiem oļiem, pludmale ir nelielu kalnu un klinšu iekļauta.

Ipsos - viena no "apdzīvotākajām" pludmalēm, 15 km no Kerkiras, salas ziemeļaustrumu daļā. Šī oļu- smilšu pludmale ir ļoti populāra jauniešu vidū. Ipsos ir labi organizēta infrastruktūra un piedāvā plašu pakalpojumu spektru ūdens sporta cienītājiem. Bet tiem, kam patīk skaļa naktsdzīve, šeit būs pieejami bāri, klubi, diskotēkas, restorāni plašā izvēlē.

Smilšainā pludmale Sidari 35-40km attālumā no galvaspilsētas atrodas salas ziemeļos. Faktiski tās ir trīs salas, "saaugušas" vienā. Sidari ar tās bāriem un klubiem nepavisam nav paredzēta klusas un mierīgas atpūtas cienītājiem. Šeit vienmēr ir dzīvīgi un ir daudz cilvēku. Klintīs, kas iekļauj piekrasti, izrotātas ar ar ejām un ieejām. Pati populārākā sauvas "Mīlestības kanāls". Stāsta, ka tas, spēs pa to peldēt, drīzumā satiks savu liketni.

Nelielā oļu smilšu pludmale Kontolaki atrodas salas austrumu daļā, 8 km no galvaspilsētas . Šī vieta ļoti patiks mierīgas atpūtas cienītājiem .Kantolaki ir labi aprīkots arī ūdens sporta cienītājiem, bet ne visai dziļā pludmales jūra būs pilnībā droša priekš bērniem.

Nissaki pludmale patiks tiem, kurus saista klusas un gleznainas vietas. Atrodas 24 km attālumā no galvaspilsētas salas ziemeļaustrumos paša Pantokratora kalna pakājē. Tiem,kas vēlēsies vairāk vientulības, to būs viegli atrast, pludmalē ir daudz mazu līcīšu.

Klusuma un vietējā kolorīta cienītāji nešaubīgi varēs novērtēt Kalami pludmali, kura stiepjas gar visu Korfu ziemeļaustrumu daļu. Kādreiz, neilgi pirms Otrā pasaules kara Kalami ciemā dzīvoja un strādāja romānu rakstnieks Lorenss Darels un viņa jaunākais brālis- arī rakstnieks Džeralds Darels. Šodien šī gleznainā vieta vilina tos, kas kaut uz mirkli grib izrauties no ikdienas steigas.

Aios Georgios (ziemeļi) var viegli sajaukt ar tāda paša nosaukuma pludmali, kas atrodas Korfu dienvidu galā. Smilšu pludmale ar retu oļu rotājumu Agios Georgios atrodas 35 km attālumā no salas galvaspilsētas. Šī gleznainā vieta lieliski derēs ģimenes atpūtai. Bez tam tā kļuvusi populāra arī vindsērfingistu vidū.a


0
2018-2020 © dreamcreator.eu | All rights reserved. 
Interneta lapas www.dreamcreator.eu ievietoto materiālu daļēja vai pilnīga kopēšana, pārveidošana, pārpublicēšana vai izplatīšana ir stingri aizliegta, ja vien nav saņemta rakstiska  piekrišana.
Ja tiek pārkāpti augstāk minētie noteikumi, tiek pārkāpts likums. Lietotājam, kurš neievēro noteikumus var draudēt kriminālatbildība saskaņā LR likumdošanu. 

 .