Korfu (vai Kerkīra) ir sala pie Grieķijas ziemeļrietumu krasta Jonijas jūrā, kuras reljefu nosaka klinšainie kalni, apzaļumotie pakalni un ainaviska piekraste ar vairākiem kūrortciematiem. 

Korfu (jeb Kerkīra) ir galvenā sala Jonijas salu Arhipelāgā un atrodas tikai 2 km attālumā no Albānijas piekrastes.

Korfu ir diezgan kalnaina sala, īpaši tās ziemeļu daļa, pats augstākais tās punkts ir Pantokratora kalns, kas paceļas gandrīz 900 metru augstumā.
Korfu ir viena no apdzīvotākajām Vidusjūras salām,kur uz vienu kvadrātkilometru ir vairāk kā 193 iedzīvotāju.

Kļuva par Grieķijas daļu 1864. gadā, bet pirms tam dažādos periodos piederēja venēciešiem, franču un britu iekarotājiem, kas jūtami ietekmēja salas pilsētu arhitektūru.

Korfu pludmales

Viens no galvenajiem Grieķijas salu apmeklējuma mērķiem ir pludmales kūrorti. 
Korfu pludmales ir ļoti dažādas un apmierinās katra tūrista vajadzības. Jūs varat baudīt savu atvaļinājumu uz aprīkotām lielām pludmalēm, apmesties vienā no vientuļiem gleznainiem salas līčiem vai doties laivā uz tuvējām Paksi un Antipaksi salām. 

Viens no populārākajiem kūrortiem ir burvīgais Paleokastricas ciems. Pārsteidzošs līča skaistums ar sudraba smiltīm pie zaļajām klintīm, bagāta zemūdens pasaule padarīja Paliokastricu par iecienītu atpūtas vietu. 
Glifadas pludmale, kas atrodas apmēram 16 km uz rietumiem no galvaspilsētas, ir kļuvusi par vienu no populārākajām salas pludmalēm. Īpaši iecienīta tā ir ģimeņu vidū. 
Debesszilo ūdeņu apskalotas irdenas smiltis un zaļumu ieskautas klintis, kopā ar labi organizēto pludmales infrastruktūru padarīs viesu atpūtu par bezrūpīgu un neaizmirstamu. Aktīvās atpūtas piekritējiem papildus atpūtai pludmalē pieejams plašs piedāvājumu klāsts- dažādi ūdens sporta veidi, pludmales volejbols, golfa mīļotāji varēs izmantot turpat netālu esošo laukumu.

Tiem, kas dod priekšroku atpūtai ar visu ģimeni, var ieteikt smilšu pludmali Dassija, kas atroadas 13 km attālumā no Kerkiras, salas ziemeļaustrumos. Klinšu iekļauta, šī vieta burtiski grimst priežu un olīvu bagātīgā zaļumā. Lēzenā ieeja mierīgajā jūrā padara to par ideālu vietu ne tikai priekš bērniem,bet arī jebkura cita vecuma tās apmeklētājiem.

Tāpat klusas ģimenes atpūtas piekritējiem būs ļoti piemērota nedaudz savrup stāvošā pludmale Aios Stefanos, kas atrodas aptuveni 40 km attālumā no galvenās pilsētas salas ziemeļos. Klāta ar sīkiem oļiem, pludmale ir nelielu kalnu un klinšu ieskauta.

Ipsos - viena no "apdzīvotākajām" pludmalēm, 15 km no Kerkīras, salas ziemeļaustrumu daļā. Šī oļu smilšu pludmale ir ļoti populāra jauniešu vidū. Ipsos ir labi organizēta infrastruktūra un piedāvā plašu pakalpojumu spektru ūdens sporta cienītājiem. Bet tiem, kam patīk skaļa naktsdzīve, šeit būs pieejami bāri, klubi, diskotēkas, restorāni plašā izvēlē.

Smilšainā pludmale Sidari  atrodas salas ziemeļos, 35-40km attālumā no galvaspilsētas. Faktiski tās ir trīs salas, "saaugušas" vienā. Sidari ar tās bāriem un klubiem pavisam nav paredzēta klusas un mierīgas atpūtas cienītājiem. Šeit vienmēr ir jūtama rosība, dzīvīgums un daudz cilvēku. 
Klintis, kas iekļauj piekrasti, izrotātas ar neparastu reljefu. Šeit atrodas slavens "Mīlestības kanāls". Stāsta, ka tas, kas spēs pārpeldēt šo kanālu, drīzumā satiks savu īsto mīlestību!

Nelielā oļu smilšu pludmale Kontolaki atrodas salas austrumu daļā, 8 km no galvaspilsētas . Šī vieta ļoti patiks mierīgas atpūtas cienītājiem .Kantolaki ir labi aprīkots arī ūdens sporta cienītājiem, bet ne visai dziļā pludmales jūra būs pilnībā droša priekš bērniem.

Nissaki pludmale patiks tiem, kurus saista klusas un gleznainas vietas. Atrodas 24 km attālumā no galvaspilsētas salas ziemeļaustrumos paša Pantokratora kalna pakājē. Tiem, kam prasās vairāk vientulības un klusuma, būs viegli atrast tieši šeit, jo pludmalē ir daudz mazu līcīšu.

Klusuma un vietējā kolorīta cienītāji nešaubīgi varēs novērtēt Kalami pludmali, kura stiepjas gar visu Korfu ziemeļaustrumu daļu. Kādreiz, neilgi pirms Otrā pasaules kara, Kalami ciemā dzīvoja un strādāja rakstnieks Lorenss Darels un viņa jaunākais brālis, arī rakstnieks Džeralds Darels. Šodien šī gleznainā vieta vilina tos, kas kaut uz mirkli grib izrauties no ikdienas steigas.

Aios Georgios (ziemeļi) var viegli sajaukt ar tāda paša nosaukuma pludmali, kas atrodas Korfu dienvidu daļā. Smilšu pludmale ar retu oļu rotājumu Agios Georgios atrodas 35 km attālumā no salas galvaspilsētas. Šī gleznainā vieta lieliski derēs ģimenes atpūtai. Bez tam tā kļuvusi populāra arī vindsērfingistu vidū.

Tūrisma nodoklis izmitināšanai Grieķijas viesnīcās. 

Sākot ar 01.01.2018. Grieķijā tiek ieviests valsts nodoklis par izmitināšanu. Nodokļa apmērs ir atkarīgs no viesnīcas/apartamentu kategorijas:
Viesnīcas 5* 4,00 EUR diennaktī par numuru
Viesnīcas 4* 3,00 EUR diennaktī par numuru
Viesnīcas 3* 1,50 EUR diennaktī par numuru
Viesnīcas 1*, 2* 0,50 EUR diennaktī par numuru
Apartamenti 0,50 EUR diennaktī par numuru