Tenerife
Ko darīt un ko redzēt Tenerifē

5 iemesli, kāpēc jādodas uz Tenerifi:

1. Maigs klimats:

Komfortabls un veselīgs klimats: ziemas mēnešos +21-23C, vasaras mēnešos +29-30C, ūdens temperatūra gada garumā +20-24C.

2. Vulkāns :

Elpu aizraujošie dabas skati Teides vulkāna dabas parkā.
Teides parka apkārtne ir neticami apbrīnojama, jo te zemi klāj gandrīz melni vulkānisko akmeņu lauki, lavas upes, kas apskalo kalnus, un absolūti mistiskas ainavas, kuras iecienījuši filmu režisori un zinātnieki.

3. Pludmales:

Visdažādākās pludmales visām gaumēm - plašas un intīmas, ar baltajām un melnajām smiltīm, piemērotas bērniem vai sērfotājiem- ikviens atradīs savu iemīļoto pludmali!

4. Ūdens un citi sporta veidi: 

sērfings, snorkelēšana, daivings, kaitbords, veikbords, makšķerēšana, teniss, trekings, nordic walking un citi.

5. Izklaides jebkuram vecumam:

Dabas un tematiskie parki, akvaparki, apskates vietas
Piemēram: Tenerifes neskartās dabas parki "Teno" un "Anaga", Teides vulkāna Nacionālais parks, zooloģiskais dārzs "Loro Park", viens no pasaules visapmeklētākajiem ūdens parkiem "Siam Park", Pērtiķu, Džungļu vai Kamieļu parki ...

Tenerife ir lielākā un vispopulārākā Kanāriju arhipelāga sala. 

Šeit ierodas ģimenes ar bērniem, jaunieši, ekotūrisma piekritēji, serferi ekstrēmisti un katrs no viņiem atrod sev piemērotu izklaidi.

Tūrisma iespējas Tenerifē ir neierobežotas. Pirmkārt, šajā salā sastopami dažādi dabas brīnumi. Tenerifes centrā atrodas Teides nacionālais parks ar tāda paša nosaukuma vulkānu, bet Los Gigantes kūrorta piekrastē redzamas “elles sienas” - virs okeāna nokārušās klintis. Šeit ir arī eikaliptu meži, Teno rags, uz kuru ved bīstams, bet neticami gleznains ceļš, botāniskie dārzi un pludmales, kas klātas melnām vulkāniskām smiltīm.

Sala ir interesanta ar savu vēsturi, ar kuru iepazīties palīdzēs brauciens pa Guimar piramīdām (Pirámides de Güímar), vai Maska pirātu ciemu (, kas atrodas dziļā aizā, bruņinieku turnīra apmeklējums San Migel pilī, kā arī ekskursijas pa senajām La Laguna, Kandelārijas, Garačiko, La Orotava pilsētām un salas galvaspilsētu Santa Cruz De Tenerife.

Un, visbeidzot, Tenerife Spānijā – tie ir jaunie iespaidi un izklaides katru dienu. Sērfings, golfs, iepirkšanās un naktsklubi, Loro parks (zooparks, botāniskais dārzs, okeanārijs un delfinārijs vienuviet). “Ērgļu parks”, akvaparks “Siam park” Kosta Adehā, karnevāls, spa procedūras- tas ir vien neliels piemērs tam kā organizēt savu atpūtu.

Pludmales sezona Tenerifē ilgst visu gadu: ziemā šeit reti mēdz būt vēsāks par +20 °C, bet vasarā gaisa temperatūra turas +23-28 °C robežās. Pie tam, dienvidu piekrastē vienmēr ir siltāks kā ziemeļos, kur raksturīgi stipri vēji un biežas lietavas.

Pludmales

Tenerifes salas priekšrocība ir pludmaļu daudzveidība. Piekrastē ir pludmales ar melnajām vulkāniskām smiltīm (tās sastopamas gan salas dienvidos, gan ziemeļos) un pludmales ar zeltainām smiltīm, kas lielākoties tiek ievestas no Sahāras.

Mūsu TOP-7: Labākās pludmales Tenerifes dienvidrietumu daļā 

1. Playa del Duque ( Costa Adeje, gaišās smiltis)
2. Playa Fañabe & Playa Torviscas (Costa Adeje, divas pludmales blakus viena otrai, gaišās smiltis)
3. La Pinta Beach (Costa Adeje, gaišās smiltis)  
4. La Arena Beach (Los Gigantes, smalkas melnās vulkāniskās smiltis)
5. Playa El Camisón (Playa de las Americas, gaišās smiltis, viena no labākajām pludmalēm ģimenēm ar bērniem)
6. Playa La Troya (Playa de las Americas, melnās smiltis)
7. Playa Las Vistas (Los Cristianos, viena no platākajām (80m) un garākajām pludmalēm (ap 1km), gaišās smiltis)

Pludmales Tenerifē ir publiskās, bet tādi pakalpojumi kā sauļošanas krēsli, saulessargi, pludmales duša ir pieejami par papildu samaksu.

Salas dienvidu galā koncentrēti izvietoti svarīgākie “ballīšu” kūrorti Las Amerikas, Los Kristianos, Kota Adehe ar lieliski aprīkotām pludmalēm. Tenerifes rietumos esošās pludmale ir mazāk trokšņainas -šeit izdosies lieliska atpūta ar bērniem. Rietumu daļa būs piemērota tiem, kas dod priekšroku vientulībai, šeit ir daudz mežonīgu pludmaļu. Ziemeļu piekraste ar tās garajām, melnajām pludmalēm, augstajiem viļņiem un pastāvīgo vēju pievilina sērferus. Nūdisti, savukārt, iecienījuši tādas pludmales kā Plaija Diego Ernandes, Plaija La Tehita, Plaija Montanja, Roha, Plaija de las Gavitos, Plaija de Beniho, u.c.

Rekreācija: Talasoterapija un SPA Tenerifē savās atveseļošanās programmās izmanto jūras ūdens, minerālūdeņu avotu un silto vulkānisko smilšu ārstnieciskās īpašības apvienojumā ar veselīgu dzīvesveidu un pareizu  ēšanu.

Vispopulārākie aktīvās atpūtas veidi Tenerifē ir dažādi sērfinga paveidi, daivings (salas apkaimē saskaitāmi teju vai 30 daivinga punkti), zvejošana, mountainbike, pastaigu tūrisms ( tracking, nordic walking), kā arī golfs: uz salas atrodas aptuveni desmit profesionāli golfa klubi un skolas.

Tradicionālie Tenerifes ēdieni ir sacepts kartupelis, ko pasniedz ar aso moho mērci, truša, vai kazas gaļas ragu, gofio no miežu vai kukurūzas miltiem, vietējais hamon, čorizo desiņas un, protams, jūras produkti. Bez tam, uz salas plaši pieejama visas pasaules virtuve - Eiropas, Āzijas, Āfrikas, Indijas, Latīņamerikas, u.c

Ko atvest: Vietējo keramiku, vulkānisko akmeņu suvenīrus, aloe vera kosmētiku, vietējās mērces (mojo sauce)