CEĻOŠANAS NOSACĪJUMI UZ TURCIJU:

Sākot no 2021.gada 1.jūniju:

* Ieceļojot Turcijā ir jāuzrāda negatīvs PCR tests , kas ir veikts pēdējo 72 stundu laikā vai antigēnu tests, kurš veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms ielidošanas Turcijā.

* Tests nav nepieciešams personām, kuras ir:

  • Pilnībā vakcinētas (pagājušas vismaz 14 dienas pēc vakcinācijas procesa noslēguma) - uzrādot vakcināciju apstiprinošu dokumentu angļu valodā
  • Pēdējo 6 mēnešu laikā pārslimojušas Covid-19 (apliecinot to ar apstiprinājumu angļu valodā, par to, ka persona nav infekcioza, ar norādītu slimošanas laiku un personas privātajiem datiem)
  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam (ceļojot uz Turciju bērniem līdz 12.g.v. Covid-19 testi vairs nav vajadzīgi! Tātad, testi ir vajadzīgi, ja bērnam ir pilni 12 gadi un vairāk)

CEĻOTĀJA IEBRAUKŠANAS VEIDLAPA

Sākot no 15.marta, ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Turcijā obligāti ir jāaizpilda ieceļošanas apliecinājums "Traveller Entry Form"  tīmekļa vietnē -:
https://register.health.gov.tr/.

Atbilstoši sniegtajai informācijai tiks automātiski izveidots privāts HES kods. Veidlapa var tikt pārbaudīta uz Turcijas Republikas robežām. Katrs ceļotājs ir personīgi atbildīgs par patiesas informācijas norādīšanu veidlapā. Avio kompānijas pirms iekāpšanas lidmašīnā veiks pārbaudi. Personai ir jāspēj uzrādīt telefonā vai izprintētu uz lapas, aizpildītu apliecinājumu.

!!! SVARĪGI:

  • Vēlamies Jūs informēt, ka Latvijā izdotie un ES derīgie sertifikāti par "Izslimošana +1 vakcīnas deva" NAV DERĪGI ceļošanai uz Turciju (ja saņemta Jonson&Jonson vakcīna un pagājušas 14 pilnas dienas, neieskaitot vakcinācijas dienu, šāds sertifikāts IR derīgs).
  • Lai arī šādi sertifikāti ir derīgi ceļošanai ES, Turcijā tie var netikt atzīti, tāpēc iesakām šādiem ceļotājiem pirms došanās uz Turciju veikt Covid-19 testu.
  • Atgriežoties Latvijā, šāds sertifikāts IR derīgs un uz šiem ceļotājiem attiecas tādi paši noteikumi kā "pilnu vakcinācijas kursu pabeigušajiem" vai "parslimojušajiem pēdējo 180 dienu laikā".
  • Šo jautājumu esam precizējuši pie Turcijas kolēģiem un atbilde ir, ka "Pārslimošana + 1 vakcīnas deva" šobrīd NAV derīgs sertifikāts ieceļošanai Turcijā.

PCR TESTĒŠANAS PROCEDŪRA TURCIJĀ, ATGRIEŽOTIES NO ANTĀLIJAS
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas. PCR testu viesi var nodot:
• pie viesnīcas medicīnas darbinieka (lielākajā daļā viesnīcu ir tāda iespēja), PCR testa cena ap 30 EUR;
• medicīniskajam personālam izbraucot uz viesnīcu, PCR testa cena ap 30 EUR;
• dodoties no viesnīcas uz klīniku, PCR testa cena ap 30 EUR + izdevumi par transfēru, sākot no 30 EUR (atkarībā no attāluma)


POZITĪVA COVID-19 TESTA REZULTĀTA GADĪJUMĀ ANTĀLIJĀ

Saskaņā ar Turcijas normatīvajiem noteikumiem, ja ceļotājs, kuram Turcijā nav pastāvīgas dzīvesvietas, ir kļuvis Covid-19 pozitīvs, viņa izolāciju bez maksas nodrošina viesnīca, kurā viņš tika izmitināts ceļojuma laikā, ja tā ir saņēmusi drošības sertifikātu, ar viesnīcu sarakstu var iepazīties šeit. Bezmaksas izolācijas periods tiek noteikts atbilstoši Turcijas Veselības ministrijas norādījumiem. Vienlaicīgi informējam, ka tomēr atsevišķos gadījumos viesnīca var pieprasīt papildu samaksu par uzturēšanos viesnīcā izolācijas laikā. Piemēram, ja ceļotājs saņem pozitīvu Covid-19 testa rezultātu jau pēc izrakstīšanās no viesnīcas vai ceļotāja ģimenes locekļiem, kuri vēlas turpināt uzturēties viesnīcā ar Covid-19 pozitīvu ceļotāju līdz  brīdim, kad tas kļūst Covid-19 negatīvs, ka arī citos gadījumos, kādus ir noteikusi Turcijas Veselības ministrija.

Atgriežoties Latvijā:

  • Ikvienam, kas ieceļo Latvijā, izmantojot starptautisko pasažieru pārvadājumu pakalpojumus, ir jāuzrāda Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskais PCR testa (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma) negatīvs rezultāts (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam). Apliecinājums nedrīkst būt senāks par 72  stundām. Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments angļu valodā, kas apliecina, ka persona nav infekcioza.
  • Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā Covidpass.lv anketā. Covidpass.lv e-apliecinājums ir jāaizpilda vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.
Līdz 15. jūnijam
Papildu prasības ieceļotājiem no trešajām valstīm (tostarp, arī uz personām, kas Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.)!
Informācija (kas pastāvīgi tiek papildināta ar aktuālākajiem jautājumiem un atbildēm) mājas lapā: https://covid19.gov.lv/
  • Pēc ierašanās Latvijā jāveic papildu Covid-19 tests iespējami tuvākajā testēšanas punktā. Būtiski norādīt, ka tests jāveic gan bērniem, gan jau vakcinētām personām.

Ja testa rezultāts ir negatīvs:
personai jāveic 10 dienu pašizolēšanās savā dzīvesvietā. Pozitīva testa rezultāta gadījumā, vai ja tests nav veikts, personai ir jāizolējas kādā no LIAA mājaslapā publicētajām viesnīcā. Testa un viesnīcas izmaksas sedz ceļotājs!
persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu, kur ievēro noteiktos ierobežojumus.
Ja testu veikt nav iespējams, persona nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts.
Ja testa rezultāts ir pozitīvs:
persona atzīmē informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli;
persona informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu.


Pirkumu grozs