Drošai un veiksmīgai izbraukšanai no Latvijas un ieceļošanai Ēģiptē, katram ceļotājam ir pienākums ievērot sekojošus noteikumus:

Covid-19 Testi:
 • Ieceļojot Ēģiptē jāuzrāda Covid-19 PCR vai Antigēnu testa negatīvu rezultātu drukātā veidā:
  • PCR testa rezultāts nedrīkst būt vecāks par 72h pirms izlidošanas uz Ēģipti,
  • Antigēnu tests nedrīkst būt vecāks par 24h pirms izlidošanas uz Ēģipti,
  • Prasība neattiecas uz bērniem, kas jaunāki par 11,99 gadiem.
 • Testēšanas sertifikātam ir jābūt angļu valodā, printētā veidā ar QR kodu vai laboratorijas zīmogu (digitālā veidā netiek pieņemti).
 • No testa veikšanas atbrīvoti ir TIKAI pilnu vakcinācijas kursu pabeiguši ceļotāji (pilns ES vakcinācijas sertifikāts ar QR kodu). Jābūt saņemtām divām vakcīnas devām un pēc otrās vakcīnas devas jābūt pagājušām vismaz 14 dienām. Vienīgais izņēmums ir Johnson & Johnson 1 vakcīnas deva + 14 dienas pēc vakcinācijas.
 • Tiem ceļotājiem, kuri ir izslimojuši Covid-19, saņēmuši tikai 1 vakcīnu (izņemot Johnson & Johnson) vai saņēmuši 1 vakcīnu pēc Covid-19 pārslimošanas, tests IR JĀVEIC!

Citi nepieciešamie dokumenti:
Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Ēģipti, ir jāaizpilda deklerācijas veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu deklerācijas veidlapā. Veidlapu nepieciešams drukātā veidā ņemt līdzi ceļojumā! Veidlapu varat atrast ŠEIT
• Ieceļotājiem jāuzrāda arī derīga dzīvības un veselības apdrošināšanas polise.Drošai un veiksmīgai izbraukšanai no Ēģiptēs un ieceļošanai Latvijā katram ceļotājam ir pienākums ievērot sekojošus noteikumus:

- jāuzrāda COVID-19 negatīvs PCR tests kas ir veikts ne ātrāk kā 72 stundas līdz ierašanās laikam Latvija.

- vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda elektroniska apliecinājuma anketa kas ir izvietota tīmekļvietnē https://www.covidpass.lv un jāsaņem apstiprinājuma QR kods.

- ieceļojot Latvijā nekavējoties jāveic testu tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā. Pilnu informāciju var saņemt tīmekļvietnē https://www.vestnesis.lv/op/2021/50C.1

Covid-19 PCR tests nav jāveic:
1. Personām ar derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu. Sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Informāciju par savu sertifikātu varat pārbaudīt vietnē https://covid19sertifikats.lv/. Personas pienākums ir pārbaudīt ES digitālo Covid-19 sertifikātu derīgumu!
2. Bērniem līdz 12 (11.99) gadu vecumam.

Katram ceļotājam ir jāievēro epidemioloģiskas drošības noteikumi atrodoties lidostā, lidmašīnā vai jeb kurā sabiedriskā vieta, ar kuriem var iepazīties aviosabiedrības mājas lapā.

Noteikumu, kuri ir norādīti augstāk minētos dokumentos, tīmekļvietnēs, failos un tml. neievērošanas gadījumā, ceļotājiem var būt liegta izbraukšana no Latvijas/Ēģiptēs un ieceļošana Ēģiptē/Latvijā.

Apdrošināšana drošai ceļošanai:

- piedāvājam apdrošināšanu, kas iekļauj COVID-19 riskus!

PCR TESTĒŠANAS PROCEDŪRA ĒĢIPTĒ, ATGRIEŽOTIES NO HURGADAS UN ŠARMELŠEIHAS


Šarmelšeihā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku. Automašīna ar ārstu dodas uz viesnīcu, kurā atrodas tūristi, kuri lidos atpakaļ un tiem nepieciešama pārbaude, ārsts veiks pārbaudi vestibilā, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu.
PCR tests Šarmelšeihā maksā 30 USD + 100 EGP par personu “tiek maksāts uz vietas gidam".

Hurgadā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku, klients ar auto tiks nogādāts uz laboratoriju, sagaidīs kamēr tiks veikts tests un aizvedīs atpakaļ uz viesnīcu, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu.
PCR tests Hurgadā maksā 30 USD + 100 EGP transportēšanas izmaksas (grupas transfērs) par personu “tiek maksāts uz vietas gidam”.
 

PASE
Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Pašizolācija
Pašizolāciju nepieciešams ievērot, lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību, kas citās pasaules valstīs aizvien ir augstāka nekā Latvijā.  Detalizētākā informācija pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Kam jāievēro:
 • Personām, kuras nav vakcinētas vai nav pārslimojušas Covid-19, jāievēro pašizolācija atgriežoties no augsta riska valstīm (ES, EEZ, Šveices, Apvienotās Karalistes un citas valstis).
 • Visiem ceļotājiem, iebraucot no īpaši augsta riska valsts (arī ES, EEZ, Šveices un Apvienotā Karalistes), kurā novērojama ļoti augsta saslimstība vai jauna Covid-19 celma izplatība. Vairāk informācijas par šo drīzumā būs pieejams Slimību kontroles un profilakses centra mājaslapā.
Kam NAV jāievēro:
 • Personām, kuras pēdējo 6 mēnešu laikā izslimojušas Covid-19 un to var dokumentāli pierādīt ar ES digitālo sertifikātu (viedierīcē vai izdrukātu) vai ES, EEZ valstīs, Šveicē vai Apvienotajā karalistē izdotu apliecinājumu.
 • Personām, kuras var uzrādīt ES digitālo sertifikātu (viedierīcē vai izdrukātu) vai ES, EEZ valstīs, Šveicē vai Apvienotajā karalistē izdotu apliecinājumu, kurā norādīts, ka persona ir saņēmusi pilnu vakcinācijas kursu (t.i., ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas), un norādīts, kādu vakcīnu persona ir saņēmusi (atbrīvojums no pašizolācijas attiecas tikai uz Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām).
 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam (līdz 2021. gada 1. septembrim – arī pārējie nepilngadīgie), kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā

SVARĪGI CEĻOJOT UZ LIETUVU:

• No 2021.gada 10.marta iebraucot Lietuvā no jebkuras valsts, ir jāuzrāda negatīvs PCR vai antigēna tests Covid noteikšanai (ne vecāks par 72 stundām, kādā no ES oficiālajām valodām). Seroloģisko antivielu testu rezultāti netiks ņemti vērā. Prasība pēc testa attiecas uz visām personām, kas ierodas Lietuvā ar visu transporta veidu starptautisko pasažieru pārvadājumu maršrutu regulārajiem, speciālajiem vai čārterreisiem. Iespēja veikt testu pēc iebraukšanas LT 24 stundu laikā saglabājas tikai tiem ceļotājiem, kas ierodas ar privātu transportu. Prasība pēc testa neattiecas uz transportlīdzekļu apkalpju locekļiem, bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem, personām, kas šķērso Lietuvu tranzītā, un personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to un spēj to dokumentāri pierādīt.
• Visiem, kuri ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski un saņemtais QR koda apstiprinājumus jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma
izmantošanas. Ierodoties ar privātu autotransportu, dati jāiesniedz 12 stundu laikā. Anketa angļu un krievu valodās pieejama šeit:  https://keleiviams.nvsc.lt/en/form
• LR Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Lietuvu, skatīt šeit.
Vairāk informācijas Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas mājas lapās.

Informācija par Lietuvas valsts robežas šķērsošanu: +37052719305 (Lietuvas valsts robežsardze)

SVARĪGI CEĻOJOT UZ IGAUNIJU:

• No 15. janvāra ieceļotājiem Igaunijā no augsta riska valstīm (14 dienu kumulatīvais inficēšanās rādītājs ir lielāks par 150 uz 100 tūkst.) ir nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. Pašizolācijas periodu ir iespējams saīsināt, ja persona ieceļo ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts 72 stundu laikā pirms ierašanās valstī. Ja testu nav bijis iespējams veikt pirms izceļošanas, tad, ierodoties valstī, testu ir iespējams veikt nekavējoties kādā no testēšanās punktiem. Pēc 6 dienām persona var veikt atkārtotu testu. Ja otrais tests ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic. Prasība par negatīvu Covid-19 testu vai pašizolāciju ir piemērojama arī ieceļotājiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, ja vien persona neatbilst kādai no izņēmuma kategorijām (darbs, ģimene, veselība, izglītība un tranzīts).
• 24 stundu laikā pirms ieceļošanas Igaunijā ir nepieciešams aizpildīt ieceļotāju anketu. Ja ieceļo tranzīta nolūkā, tad ieceļotāju anketa nav jāaizpilda.
• LR Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Igauniju, skatīt šeit.
• Igaunijas Republikas Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Igauniju, skatīt šeit.

Informācija par Igaunijas valsts robežas šķērsošanu: +3726001247 (Igaunijas valsts robežsardze)

0

Pirkumu grozs