CEĻOŠANAS NOSACĪJUMI

Ieceļojot Ēģiptē, visām personām no 6 gadu vecuma ir obligāti jāuzrāda negatīvs PCR testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. Izziņai obligāti ir jābūt angļu valodā, printētā veidā (telefoni netiek pieņemti).  Izziņai obligāti ir jābūt ar mitru zīmogu un ūdens zīmi vai QR kodu.
QR kodam ir jāsniedz pilnīga informācija:
- laboratorijas nosaukums;
- tūrista vārds un uzvārds;
- pases numurs;
- dzimšanas datums;
- testa veids (PCR tests);
- testa datums;
- rezultāts

• Visiem ceļotājiem ir jāaizpilda veselības deklarācija: https://egypt.mfa.gov.ua/storage/app/sites/26/declaration-form.pdf , deklarācija ir jāiesniedz printētē veidā, digitālā formātā netiks pieņemta.

• Ieceļotājiem jāuzrāda arī derīga dzīvības un veselības apdrošināšanas polise.

• LR Ārlietu Ministrijas aktuālā informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Ēģipti, skatīt šeit !

Atgriežoties Latvijā jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 PCR testa rezultātu (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam).

PCR TESTĒŠANAS PROCEDŪRA ĒĢIPTĒ, ATGRIEŽOTIES NO HURGADAS UN ŠARMELŠEIHAS

Šarmelšeihā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku. Automašīna ar ārstu dodas uz viesnīcu, kurā atrodas tūristi, kuri lidos atpakaļ un tiem nepieciešama pārbaude, ārsts veiks pārbaudi vestibilā, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu.
PCR tests Šarmelšeihā maksā 30 USD + 100 EGP par personu “tiek maksāts uz vietas gidam".

Hurgadā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku, klients ar auto tiks nogādāts uz laboratoriju, sagaidīs kamēr tiks veikts tests un aizvedīs atpakaļ uz viesnīcu, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu.
PCR tests Hurgadā maksā 30 USD + 100 EGP transportēšanas izmaksas (grupas transfērs) par personu “tiek maksāts uz vietas gidam”.

*Augstāk minētās PCR testa cenas attiecas tikai uz tiem tūristiem, kas rezervējuši brīvdienas vismaz uz vienu/divām nedēļām.
*Mūsu partneri Ēģiptē rīkojas saskaņā ar Ēģiptes valdības likumiem, augstāk minētais var tikt mainīts, ja Ēģiptes valdība izlems veikt izmaiņas procedūrās, attiecīgi tūrists tiks par to informēts.


POZITĪVA COVID-19 TESTA REZULTĀTA GADĪJUMĀ ĒĢIPTĒ

Noteikumi, ja ceļotājam parādās simptomi vai ir pozitīvs Covid-19 rezultāts kamēr uzturas Ēģiptē:

 • Tūristiem nekavējoties jāziņo ārstam vai viesnīcas menedžmentam, ja parādās kādi no Covid-19 simptomiem.
 • Ja tests ir pozitīvs, viesnīcai nekavējoties jāziņo par to veselības ministrijai.
 • Viesnīcā ir speciāli atvēlēts stāvs vai teritorija, kur tiks nogādāts tūrists, kam ir viegli slimības simptomi.
 • Viesnīca apmaksās uzturēšanos, ēdiena un bezalkoholisko dzērienu izmaksas tūristiem ar viegliem, dzīvību neapdraudošiem simptomiem.
 • Telpas, kurās būs uzturējies tūrists ar pozitīvu Covid-19 testu pēc tā izbraukšanas tiks speciāli dezinficētas, lai neapdraudētu citus cilvēkus un nepakļautu viesnīcu karantīnai.
 • Kritiskos gadījumos tūrists tiks nogādāts uz slimnīcu.
 • Ēģiptes veselības ministrija segs medikamentu un uzturēšanās izmaksas tūristam, kas tiks nogādāts slimnīcā, līdz tā pilnīgai izveseļošanai.

Ja ceļotājs, saņemot pozitīvu Covid-19 testa rezultātu, nevar doties lidojumā atpakaļ uz izceļošanas valsti, TUI Baltics, rūpējoties par ceļotāju labsajūtu, iespēju robežās piedāvās ceļotājam atgriezties izceļošanas valstī kādā no citiem TUI Baltics organizētajiem čartera lidojumiem bez papildus maksas pieprasīšanas. Taču, ja kādā no TUI Baltics organizētajiem čartera lidojumiem vairs nav  brīvu vietu vai lidojums netiek veikts, ceļotājam atpakaļ lidojuma biļetes būs jāiegādājas par personīgajiem līdzekļiem. Tāpēc iesakām laicīgi iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas segtu neparedzētus izdevumus. Šie noteikumi nav attiecināmi uz citiem ceļotājiem, kam ir negatīvs Covid-19 testa rezultāts un kas var doties lidojumā atpakaļ uz izceļošanas valsti atbilstoši ceļojuma līguma noteikumiem.

VĪZA
Līdz 30.04.2021. Latvijas pilsoņi, kuri ierodas Hurgadā un Šarmelšeihā ir atbrīvoti no vīzas maksas.
Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām. Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Zviedrijā.

PASE
Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Svarīgi atgriežoties Latvijā:

No 16. jūnija atcelts nebūtisku ceļojumu aizliegums, prasība veikt Covid-19 testu un doties pašizolācijā, ieceļojot Latvijā, ja persona var uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai pārslimošanas faktu. Pārejas periodā līdz 1. septembrim digitālajam sertifikātam pielīdzināmu dokumentu angļu vai izceļošanas valsts valodā varēs uzrādīt vai nu papīra formātā, vai elektroniski (viedierīcē).

Iebraucot no zema riska valsts (ES, EEZ, Šveice, AK, citas valstis)Iebraucot no augsta riska valsts (ES, EEZ, Šveice, AK) Iebraucot no augsta riska valsts (ārpus ES, EEZ, Šveice, AK)Iebraucot no īpaši augsta riska valsts (ārpus ES, EEZ, Šveice, AK, citas valstis)**
Vakcinētas / Covid-19 pārslimojušas personasNebūtiska ceļošana:AtļautaAtļautaAtļautaNav atļauta
Tests pirms ceļojuma:NavNavNavIr
Tests iebraucot Latvijā:NavNavNavIr
Pašizolācija:NavNavNavIr
PārējieNebūtiska ceļošana:AtļautaAtļautaNav atļautaNav atļauta
Tests pirms ceļojuma:IrIrIrIr
Tests iebraucot Latvijā:Nav***Nav***IrIr
Pašizolācija:NavIrIr
Ir
(Informācija no oficiālās Covid-19 valsts mājas lapas)

*  ja atgriežas no augsta riska valstīm (saslimstības rādītājs lielāks par 75 gadījumiem uz 100 000 14 dienu laikā)
** ļoti augsta saslimstība vai jauna Covid-19 celma izplatība; vairāk - SPKC mājaslapā
*** ja persona ieceļojusi bez testa, tad 24 h laikā par saviem līdzekļiem jāveic PĶR testu tuvākajā testēšanas veicot reģistrāciju testam tiešsaistē. Līdz brīdim, kamēr saņemts testa  rezultāts, persona uzturas savā dzīvesvietā vai uzturēšanas vietā, vai kādā no LIAA tūristu mītņu sarakstā norādītajām tūristu mītnēm

Vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecina tikai sadarbspējīgs ES sertifikāts (elektroniski viedierīcē vai izdrukāts) vai ES, EEZ valstīs, Šveices Konfederācijā vai Apvienotajā Karalistē izdots vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājums. Pārslimošanas apliecinājums ir derīgs 11 līdz 180 dienu kopš saslimšanas sākuma. Ja personas rīcībā nav šāda sertifikāta, uz to attiecas uz nevakcinētām vai nepārslimojušām personām attiecināmas prasības.

No vakcinācijas, pārslimošanas fakta apliecināšanas un testu prasības atbrīvoti:
• bērni līdz 12 gadu vecumam,
• transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbinieki, apkalpes locekļi,
• aviopasažieri, kas, ceļojot tranzītā, nepamet lidlauka kontrolējamo zonu un uzturas tajā līdz 24 h,

Pašizolācija
Pašizolāciju nepieciešams ievērot, lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību, kas citās pasaules valstīs aizvien ir augstāka nekā Latvijā.  Detalizētākā informācija pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Kam jāievēro:
 • Personām, kuras nav vakcinētas vai nav pārslimojušas Covid-19, jāievēro pašizolācija atgriežoties no augsta riska valstīm (ES, EEZ, Šveices, Apvienotās Karalistes un citas valstis).
 • Visiem ceļotājiem, iebraucot no īpaši augsta riska valsts (arī ES, EEZ, Šveices un Apvienotā Karalistes), kurā novērojama ļoti augsta saslimstība vai jauna Covid-19 celma izplatība. Vairāk informācijas par šo drīzumā būs pieejams Slimību kontroles un profilakses centra mājaslapā.
Kam NAV jāievēro:
 • Personām, kuras pēdējo 6 mēnešu laikā izslimojušas Covid-19 un to var dokumentāli pierādīt ar ES digitālo sertifikātu (viedierīcē vai izdrukātu) vai ES, EEZ valstīs, Šveicē vai Apvienotajā karalistē izdotu apliecinājumu.
 • Personām, kuras var uzrādīt ES digitālo sertifikātu (viedierīcē vai izdrukātu) vai ES, EEZ valstīs, Šveicē vai Apvienotajā karalistē izdotu apliecinājumu, kurā norādīts, ka persona ir saņēmusi pilnu vakcinācijas kursu (t.i., ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas), un norādīts, kādu vakcīnu persona ir saņēmusi (atbrīvojums no pašizolācijas attiecas tikai uz Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām).
 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam (līdz 2021. gada 1. septembrim – arī pārējie nepilngadīgie), kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

https://www.em.gov.lv/lv/iecelosana-latvija

https://www.em.gov.lv/lv/iecelosana-latvija-no-tresajam-valstim

COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā

SVARĪGI CEĻOJOT UZ LIETUVU:

• No 2021.gada 10.marta iebraucot Lietuvā no jebkuras valsts, ir jāuzrāda negatīvs PCR vai antigēna tests Covid noteikšanai (ne vecāks par 72 stundām, kādā no ES oficiālajām valodām). Seroloģisko antivielu testu rezultāti netiks ņemti vērā. Prasība pēc testa attiecas uz visām personām, kas ierodas Lietuvā ar visu transporta veidu starptautisko pasažieru pārvadājumu maršrutu regulārajiem, speciālajiem vai čārterreisiem. Iespēja veikt testu pēc iebraukšanas LT 24 stundu laikā saglabājas tikai tiem ceļotājiem, kas ierodas ar privātu transportu. Prasība pēc testa neattiecas uz transportlīdzekļu apkalpju locekļiem, bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem, personām, kas šķērso Lietuvu tranzītā, un personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to un spēj to dokumentāri pierādīt.
• Visiem, kuri ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski un saņemtais QR koda apstiprinājumus jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma
izmantošanas. Ierodoties ar privātu autotransportu, dati jāiesniedz 12 stundu laikā. Anketa angļu un krievu valodās pieejama šeit:  https://keleiviams.nvsc.lt/en/form
• LR Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Lietuvu, skatīt šeit.
Vairāk informācijas Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas mājas lapās.

Informācija par Lietuvas valsts robežas šķērsošanu: +37052719305 (Lietuvas valsts robežsardze)

SVARĪGI CEĻOJOT UZ IGAUNIJU:

• No 15. janvāra ieceļotājiem Igaunijā no augsta riska valstīm (14 dienu kumulatīvais inficēšanās rādītājs ir lielāks par 150 uz 100 tūkst.) ir nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. Pašizolācijas periodu ir iespējams saīsināt, ja persona ieceļo ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts 72 stundu laikā pirms ierašanās valstī. Ja testu nav bijis iespējams veikt pirms izceļošanas, tad, ierodoties valstī, testu ir iespējams veikt nekavējoties kādā no testēšanās punktiem. Pēc 6 dienām persona var veikt atkārtotu testu. Ja otrais tests ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic. Prasība par negatīvu Covid-19 testu vai pašizolāciju ir piemērojama arī ieceļotājiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, ja vien persona neatbilst kādai no izņēmuma kategorijām (darbs, ģimene, veselība, izglītība un tranzīts).
• 24 stundu laikā pirms ieceļošanas Igaunijā ir nepieciešams aizpildīt ieceļotāju anketu. Ja ieceļo tranzīta nolūkā, tad ieceļotāju anketa nav jāaizpilda.
• LR Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Igauniju, skatīt šeit.
• Igaunijas Republikas Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Igauniju, skatīt šeit.

Informācija par Igaunijas valsts robežas šķērsošanu: +3726001247 (Igaunijas valsts robežsardze)

0