CEĻOŠANAS NOSACĪJUMI:

CEĻOJOT UZ ĒĢIPTI:

Ieceļošanai Ēģiptē jāuzrāda COVID-19 negatīvs PCR tests angļu valodā ar QR kodu kas ir veikts ne senāk kā 72 stundas līdz ierašanās laikam Ēģiptē. 

Tests jāveic visiem ceļotājiem vecākiem par 6 gadiem. Testu ar QR kodu var veikt iepriekš piesakoties jebkurā E.Gulbja labaratorijā.

QR kodam ir jāsniedz pilnīga informācija:
- laboratorijas nosaukums;
- tūrista vārds un uzvārds;
- pases numurs;
- dzimšanas datums;
- testa veids (PCR tests);
- testa datums;
- rezultāts

• Visiem ceļotājiem ir jāaizpilda veselības deklarācija: https://egypt.mfa.gov.ua/storage/app/sites/26/declaration-form.pdf , deklarācija ir jāiesniedz printētē veidā, digitālā formātā netiks pieņemta.

• Ieceļotājiem jāuzrāda arī derīga dzīvības un veselības apdrošināšanas polise.

• LR Ārlietu Ministrijas aktuālā informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Ēģipti, skatīt šeit !

Vispārējie (Covid-19) ierobežojuma drošības noteikumi tūristiem, ceļojot uz Ēģipti:
skatīt angļu valodā
skatīt tulkojumu latviešu valodā

PCR testēšanas procedūra Ēģiptē, atgriežoties no Hurgadas un Šarmelšeihas:

Šarmelšeihā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku. Automašīna ar ārstu dodas uz viesnīcu, kurā atrodas tūristi, kuri lidos atpakaļ un tiem nepieciešama pārbaude, ārsts veiks pārbaudi vestibilā, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu. 
PCR tests Šarmelšeihā maksā 30 USD + 100 EGP par personu “tiek maksāts uz vietas ārstam".

Hurgadā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku, klients ar auto tiks nogādāts uz laboratoriju, sagaidīs kamēr tiks veikts tests un aizvedīs atpakaļ uz viesnīcu, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu. 
PCR tests Hurgadā maksā 30 USD + transportēšanas izmaksas par personu “tiek maksāts uz vietas laboratorijā”.

*Augstāk minētās PCR testa cenas attiecas tikai uz tiem tūristiem, kas rezervējuši brīvdienas vismaz uz vienu/divām nedēļām. 
*Mūsu partneri Ēģiptē rīkojas saskaņā ar Ēģiptes valdības likumiem, augstāk minētais var tikt mainīts, ja Ēģiptes valdība izlems veikt izmaiņas procedūrās, attiecīgi tūrists tiks par to informēts.

VĪZA

Līdz 30.04.2021. Latvijas pilsoņi, kuri ierodas Hurgadā un Šarmelšeihā ir atbrīvoti no vīzas maksas.
Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām. Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Zviedrijā.

PASE

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ:

• Atgriežoties Latvijā jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testa rezultātu (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam). Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai pirms Latvijas robežas šķērsošanas individuāli, piemēram, ar autotransportu. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā Covidpass.lv anketā. Covid-19 tests jāveic pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes. Tādējādi vairs nederēs uzrādīti eksprestesti vai lidostā veiktas pārbaudes. Savukārt personām, kas nesen izslimojušas Covid-19, jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza. 

Covidpass.lv ieceļotāju apliecinājuma anketa ir jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. 
• Pēc atgriešanās no ārvalstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, jāievēro 10 dienu pašizolācija! https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

Informācija par Latvijas valsts robežas šķērsošanu: +37167075616 (Latvijas valsts robežsardze)

Par ieceļošanu Latvijā no trešajām valstīm:

No 17.marta!

Papildu prasības ieceļotājiem no trešajām valstīm (tostarp, arī uz personām, kas Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.)!

https://www.em.gov.lv/lv/iecelosana-latvija

https://www.em.gov.lv/lv/iecelosana-latvija-no-tresajam-valstim

COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā

SVARĪGI CEĻOJOT UZ LIETUVU:

• No 2021.gada 10.marta iebraucot Lietuvā no jebkuras valsts, ir jāuzrāda negatīvs PCR vai antigēna tests Covid noteikšanai (ne vecāks par 72 stundām, kādā no ES oficiālajām valodām). Seroloģisko antivielu testu rezultāti netiks ņemti vērā. Prasība pēc testa attiecas uz visām personām, kas ierodas Lietuvā ar visu transporta veidu starptautisko pasažieru pārvadājumu maršrutu regulārajiem, speciālajiem vai čārterreisiem. Iespēja veikt testu pēc iebraukšanas LT 24 stundu laikā saglabājas tikai tiem ceļotājiem, kas ierodas ar privātu transportu. Prasība pēc testa neattiecas uz transportlīdzekļu apkalpju locekļiem, bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem, personām, kas šķērso Lietuvu tranzītā, un personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to un spēj to dokumentāri pierādīt.
• Visiem, kuri ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski un saņemtais QR koda apstiprinājumus jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma
izmantošanas. Ierodoties ar privātu autotransportu, dati jāiesniedz 12 stundu laikā. Anketa angļu un krievu valodās pieejama šeit:  https://keleiviams.nvsc.lt/en/form
• LR Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Lietuvu, skatīt šeit.
Vairāk informācijas Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas mājas lapās.

Informācija par Lietuvas valsts robežas šķērsošanu: +37052719305 (Lietuvas valsts robežsardze)

SVARĪGI CEĻOJOT UZ IGAUNIJU:

• No 15. janvāra ieceļotājiem Igaunijā no augsta riska valstīm (14 dienu kumulatīvais inficēšanās rādītājs ir lielāks par 150 uz 100 tūkst.) ir nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. Pašizolācijas periodu ir iespējams saīsināt, ja persona ieceļo ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts 72 stundu laikā pirms ierašanās valstī. Ja testu nav bijis iespējams veikt pirms izceļošanas, tad, ierodoties valstī, testu ir iespējams veikt nekavējoties kādā no testēšanās punktiem. Pēc 6 dienām persona var veikt atkārtotu testu. Ja otrais tests ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic. Prasība par negatīvu Covid-19 testu vai pašizolāciju ir piemērojama arī ieceļotājiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, ja vien persona neatbilst kādai no izņēmuma kategorijām (darbs, ģimene, veselība, izglītība un tranzīts).
• 24 stundu laikā pirms ieceļošanas Igaunijā ir nepieciešams aizpildīt ieceļotāju anketu. Ja ieceļo tranzīta nolūkā, tad ieceļotāju anketa nav jāaizpilda.
• LR Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Igauniju, skatīt šeit.
• Igaunijas Republikas Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Igauniju, skatīt šeit.

Informācija par Igaunijas valsts robežas šķērsošanu: +3726001247 (Igaunijas valsts robežsardze)

0
 .