Drošai un veiksmīgai izbraukšanai no Latvijas un ieceļošanai Ēģiptē, katram ceļotājam ir pienākums ievērot sekojošus noteikumus:

Covid-19 Testi:
 • Ieceļojot Ēģiptē jāuzrāda Covid-19 PCR vai Antigēnu testa negatīvu rezultātu drukātā veidā:
  • PCR testa rezultāts nedrīkst būt vecāks par 72h pirms izlidošanas uz Ēģipti,
  • Antigēnu tests nedrīkst būt vecāks par 24h pirms izlidošanas uz Ēģipti,
  • Prasība neattiecas uz bērniem, kas jaunāki par 11,99 gadiem.
 • Testēšanas sertifikātam ir jābūt angļu valodā, printētā veidā ar QR kodu vai laboratorijas zīmogu (digitālā veidā netiek pieņemti).
 • No testa veikšanas atbrīvoti ir TIKAI pilnu vakcinācijas kursu pabeiguši ceļotāji (pilns ES vakcinācijas sertifikāts ar QR kodu). Jābūt saņemtām divām vakcīnas devām un pēc otrās vakcīnas devas jābūt pagājušām vismaz 14 dienām. Vienīgais izņēmums ir Johnson & Johnson 1 vakcīnas deva + 14 dienas pēc vakcinācijas.
 • Tiem ceļotājiem, kuri ir izslimojuši Covid-19, saņēmuši tikai 1 vakcīnu (izņemot Johnson & Johnson) vai saņēmuši 1 vakcīnu pēc Covid-19 pārslimošanas, tests IR JĀVEIC!

Citi nepieciešamie dokumenti:
Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Ēģipti, ir jāaizpilda deklerācijas veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu deklerācijas veidlapā. Veidlapu nepieciešams drukātā veidā ņemt līdzi ceļojumā! Veidlapu varat atrast ŠEIT
• Ieceļotājiem jāuzrāda arī derīga dzīvības un veselības apdrošināšanas polise.Drošai un veiksmīgai izbraukšanai no Ēģiptēs un ieceļošanai Latvijā katram ceļotājam ir pienākums ievērot sekojošus noteikumus:

- jāuzrāda COVID-19 negatīvs PCR tests kas ir veikts ne ātrāk kā 72 stundas līdz ierašanās laikam Latvija.

- vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda elektroniska apliecinājuma anketa kas ir izvietota tīmekļvietnē https://www.covidpass.lv un jāsaņem apstiprinājuma QR kods.

- ieceļojot Latvijā nekavējoties jāveic testu tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā. Pilnu informāciju var saņemt tīmekļvietnē https://www.vestnesis.lv/op/2021/50C.1

Covid-19 PCR tests nav jāveic:
1. Personām ar derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu. Sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Informāciju par savu sertifikātu varat pārbaudīt vietnē https://covid19sertifikats.lv/. Personas pienākums ir pārbaudīt ES digitālo Covid-19 sertifikātu derīgumu!
2. Bērniem līdz 12 (11.99) gadu vecumam.

Katram ceļotājam ir jāievēro epidemioloģiskas drošības noteikumi atrodoties lidostā, lidmašīnā vai jeb kurā sabiedriskā vieta, ar kuriem var iepazīties aviosabiedrības mājas lapā.

Noteikumu, kuri ir norādīti augstāk minētos dokumentos, tīmekļvietnēs, failos un tml. neievērošanas gadījumā, ceļotājiem var būt liegta izbraukšana no Latvijas/Ēģiptēs un ieceļošana Ēģiptē/Latvijā.

Apdrošināšana drošai ceļošanai:

- piedāvājam apdrošināšanu, kas iekļauj COVID-19 riskus!

PCR TESTĒŠANAS PROCEDŪRA ĒĢIPTĒ, ATGRIEŽOTIES NO HURGADAS UN ŠARMELŠEIHAS


Šarmelšeihā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku. Automašīna ar ārstu dodas uz viesnīcu, kurā atrodas tūristi, kuri lidos atpakaļ un tiem nepieciešama pārbaude, ārsts veiks pārbaudi vestibilā, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu.
PCR tests Šarmelšeihā maksā 30 USD + 100 EGP par personu “tiek maksāts uz vietas gidam".

Hurgadā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku, klients ar auto tiks nogādāts uz laboratoriju, sagaidīs kamēr tiks veikts tests un aizvedīs atpakaļ uz viesnīcu, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu.
PCR tests Hurgadā maksā 30 USD + 100 EGP transportēšanas izmaksas (grupas transfērs) par personu “tiek maksāts uz vietas gidam”.
 

PASE
Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Pašizolācija
Pašizolāciju nepieciešams ievērot, lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību, kas citās pasaules valstīs aizvien ir augstāka nekā Latvijā.  Detalizētākā informācija pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Kam jāievēro:
 • Personām, kuras nav vakcinētas vai nav pārslimojušas Covid-19, jāievēro pašizolācija atgriežoties no augsta riska valstīm (ES, EEZ, Šveices, Apvienotās Karalistes un citas valstis).
 • Visiem ceļotājiem, iebraucot no īpaši augsta riska valsts (arī ES, EEZ, Šveices un Apvienotā Karalistes), kurā novērojama ļoti augsta saslimstība vai jauna Covid-19 celma izplatība. Vairāk informācijas par šo drīzumā būs pieejams Slimību kontroles un profilakses centra mājaslapā.
Kam NAV jāievēro:
 • Personām, kuras pēdējo 6 mēnešu laikā izslimojušas Covid-19 un to var dokumentāli pierādīt ar ES digitālo sertifikātu (viedierīcē vai izdrukātu) vai ES, EEZ valstīs, Šveicē vai Apvienotajā karalistē izdotu apliecinājumu.
 • Personām, kuras var uzrādīt ES digitālo sertifikātu (viedierīcē vai izdrukātu) vai ES, EEZ valstīs, Šveicē vai Apvienotajā karalistē izdotu apliecinājumu, kurā norādīts, ka persona ir saņēmusi pilnu vakcinācijas kursu (t.i., ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas), un norādīts, kādu vakcīnu persona ir saņēmusi (atbrīvojums no pašizolācijas attiecas tikai uz Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām).
 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam (līdz 2021. gada 1. septembrim – arī pārējie nepilngadīgie), kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā

Ieceļošana Ēģiptē :

VISIEM ceļotājiem obligāti jāaizpilda veselības deklarācija: https://egypt.mfa.gov.ua/storage/app/sites/26/declaration-form.pdf, deklarācija ir jāiesniedz printētā veidā, digitālā formātā netiks pieņemta.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Ēģiptes varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

 • Personas, kuras pabeigušas Covid-19 vakcinācijas pilnu kursu (ieskaitot, viena J&J vakcīna), un kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas pagājušas vismaz 14 dienas, var ieceļot Ēģiptē, uzrādot izdrukātu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu angļu valodā ar QR kodu. Informācija ir atjaunota 29.12.2021
 • Personām, kas nav veikušas Covid-19 vakcināciju vai kurām ir tikai viena vakcīna un/vai pārslimošanas sertifikāts, ieceļojot Ēģiptē jāuzrāda izdrukāts Covid-19 PCR vai antigēnu testa negatīvs rezultāts. PCR testa rezultāts jāiegūst ne agrāk par 72 stundām, antigēnu testa rezultāts - ne agrāk par 24 stundām, kopš pēdējā lidojuma uz Ēģipti izlidošanas. Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, tests nav jāveic.
 • Ieceļotājiem jāuzrāda arī derīga dzīvības un veselības apdrošināšanas polise.

Visus pirms ceļojuma nepieciešamos apliecinājumus Tev būs jāuzrāda pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju. Ja Tev nebūs visu nepieciešamo apliecinājumu, aviokompānija var Tev atteikt lidojumu.

Ielidojot Latvijā

VISIEM 48 stundu laikā pirms ieceļošnas Latvijā obligāti jāaizpilda anketa www.covidpass.lv un jāsaņem QR kods. Kods būs nepieciešams jau Hurgadas lidostā, lai veiktu reģistrāciju uz reisu.

Bērni līdz 12 gadu vecumam ir atbrīvoti no vakcinācijas vai pārslimošanas fakta apliecināšanas un testu prasības iebraucot Latvijā.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam, kas ceļo kopā ar pavadoņiem, tiek piemēroti tādi paši pašizolācijas nosacījumi kā viņu pavadoņiem. Tomēr 10 dienas kopš izbraukšanas no augsta riska valsts bērniem nav ļauts veidot ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, apmeklēt publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, un izmantot sabiedrisko transportu.

 • Ja tūrists pēdējo 6 mēnešu periodā (ne vairāk par 180 dienām) ir pārslimojis ar Covid-19. Pārslimošanas faktu var pierādīt ar digitālo sertifikātu no covid19sertifikats.lv. Šajā gadījumā tūrists ir atbrīvots no prasības uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu lidojumam uz Latviju. Šiem tūristiem nav nepieciešams veikt testu ieceļojot Latvijā. Nav jāievero pašizolācija.

Vai Covid-19 pārslimojušajiem jāievēro pašizolācija?

Pašizolācija pārslimojušajiem jāievēro tad, ja esi ieradies no īpaši augsta riska (emergency brake) valsts. Šo valstu saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē.

 • Ja tūrists jau ir vakcinēts pret Covid-19 ar pilnu vakcīnas devu un ir pagājušas 15 dienas no pēdējas vakcinācijas, jāizdrukā digitālais sertifikāts covid19sertifikats.lv vai jāpaņem no ārsta veidlapa “Apliecinājums par personas vakcināciju pret Covid-19” https://bit.ly/3iLrbyA) pārejas periodā līdz 1.septembrim Šajā gadījumā tūrists ir atbrīvots no prasības uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu lidojumam uz Latviju. Šiem tūristiem nav nepieciešams veikt testu ieceļojot Latvijā. Nav jāievero pašizolācija.

Kādos gadījumos pret Covid-19 vakcinētajam tomēr jāveic Covid-19 tests?

Pat ja esi vakcinēts, testu pirms un pēc iebraukšanas Latvijā Tev jāveic:

Ierodoties Latvijā no īpaši augsta riska (emergency break) valstīm, kuru saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē;

ierodoties no augsta riska trešajām valstīm (valstīm ārpus ES, EEZ, Šveices un Apvienotās karalistes), kur Covid-19 saslimstības rādītājs ir lielāks par 75 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem 14 dienu periodā, ja Tev nav ES atzīta digitālā Covid-19 sertifikāta.

Vai pret Covid-19 vakcinētiem ceļotājiem Latvijā ir jāievēro pašizolācija?

Ja Tu esi vakcinēts un Tev ir ES atzīts digitālais Covid-19 sertifikāts, Tu vari neievērot pašizolāciju, izņemot gadījumus, ja esi ieradies no īpaši augsta riska (emergency break) valsts. Šo valstu saraksts ir publicēts SPKC tīmekļvietnē;

 • Parējie. Ja tūrists nav saņēmis pilnu vakcīnas devu vai kopš pēdējas vakcinācijas devas saņemšanas vēl nav pagājušas 14 dienas. Ja cilvēks nav izslimojis vai nevar to pierādīt saskaņā ar augstāk minētajiem noteikumiem. Tad obligāti ir nepieciešams negatīvs Covid-19 PCR tests, 72 stundu periodā pirms ieceļošanas Turcijā, vai antigēnu tests, veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms ieceļošanas. Testiem jābūt angļu valodā. Šiem tūristiem arī par saviem līdzekļiem jāveic tests uzreiz pēc ieceļošanas Latvijā. 24 h laikā pēc atlidošanas tests jāveic tuvākajā testēšanas punktā, obligāti veicot testa rezervāciju pirms lidojuma uz Latviju. Gaidot testa rezultātu, tūristam jāpaliek savā dzīvesvietā vai vai kādā no LIAA tūristu mītņu sarakstā norādītajām tūristu mītnēm.

Bezkontakta analīžu nodošanas / pieņemšanas punkti

Ja testa rezultāts ir negatīvs:

 • personai jāveic 10 dienu pašizolēšanās savā dzīvesvietā. Pozitīva testa rezultāta gadījumā, vai ja tests nav veikts, personai ir jāizolējas kādā no LIAA mājaslapā publicētajām viesnīcā. Testa un viesnīcas izmaksas sedz ceļotājs!
 • persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu, kur ievēro noteiktos ierobežojumus.
 • Ja testu veikt nav iespējams, persona nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts.

Ja testa rezultāts ir pozitīvs:

 • persona atzīmē informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli;
 • persona informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu.

Šiem tūristiem jāpaliek pāšizolācija 10 dienas, ir iespējams veikt atkārtoto testu 7.dienā un ja tests ir negatīvs ir atļauts pārttraukt pašizolāciju. Rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā.
Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic.
Pašizolāciju var neievērot bērni līdz 12 gadu vecumam (līdz 2021.gada 1.septembrim – arī pārējie nepilngadīgie), kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

Ja plāno ierasties Latvijā, tīmekļvietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda e-apliecinājums vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā:

 • Apliecinājumā jānorāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā ceļotājs būs sasniedzams, kā arī valstis un izbraukšanas datumus, kurās cilvēks uzturējies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā;
 • Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē un savā e-pastā tiek saņemts QR kodu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.

Valstis tiek iedalītas trīs kategorijās:

 • zema riska valstis – valstis, kurās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās 14 dienās nepārsniedz 75;
 • augsta riska valstis – valstis, kurās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās 14 dienās pārsniedz 75. Šo valstu skaitā var būt ne tikai trešās valstis, bet arī Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstis, Šveice un Apvienotā Karaliste (AK).
 • īpaši augsta riska (emergency break) valstis – valstis, kurās konstatēta īpaši augsta saslimstība ar Covid-19 vai bīstamo Covid-19 celmu strauja izplatīšanās. Arī šo valstu skaitā var būt ne tikai trešās valstis, bet arī ES, EEZ valstis, Šveice un AK. Ieceļot no šim valstīm Latvijā var tikai tad, ja ir būtisks iemesls.

Valstu saslimšanas rādītāji un īpaši augsta riska (emergency break) valstu saraksts ir atrodams SPKC tīmekļvietnē.

Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē var iepazīties ar informāciju par došanos uz ārvalstīm un ieceļošanu Latvijā Covid-19 ierobežojumu laikā.

Ceļojumu apdrošināšana:

 • Ceļojuma apdrošināšana Jums ir nepieciešama katru reizi, kad Jūs izbraucat no Latvijas. Tas var būt komandējums, atvaļinājums ārzemēs, ceļojums uz slēpošanas kūrortu vai izglītojoša ekskursija. Parūpējieties par savu ceļojuma apdrošināšanu, neriskējiet. Tūroperators CORAL TRAVEL Latvia SIA iesaka iegādāties medicīnisko izdevumu, kas var rasties ceļojuma laikā, apdrošināšanu. Šāda veida apdrošināšana atlīdzina nepieciešamās medicīniskās palīdzības izmaksas, kā arī repatriācijas izmaksas. Tāpat arī iesakām iepazīties ar pašreizējo nepieciešamās medicīniskās aprūpes apdrošināšanu Covid-19 uzliesmojuma laikā, un ar citiem apdrošināšanas veidiem, piemēram, ceļojuma atcelšanas apdrošināšanu, nokavēta savienotā reisa apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu u.c. Mēs iesakām rūpīgi izlasīt apdrošināšanas nosacījumus un izņēmumus, un izvēlēties sev piemērotāko apdrošināšanu.
 • Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ar COVID-19 ārstēšana tiek nodrošināta par maksu. Tāpat viesnīcām Ēģiptē nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personām, kurām COVID-19 apstiprinātā pozitīvā rezultāta dēļ ir jāizolējas ilgāk nekā plānotās brīvdienas.

Pirms ceļojuma:

Pirms došanās ceļojumā, lūdzam, rūpējieties par savu un ģimenes drošību, ievērojiet drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikusi oficiālās Latvijas iestādes, apkalpojošais gaisa pārvadātājs un uzņēmējvalsts.

Līdzi jābut:

 • Ceļojuma dokumenti
 • Personas dokumenti
 • Covid-19 negatīvs PRC tests/apliecinājums vai sertifikāts
 • Veselības deklarācija

Svarīgi: Visiem, kas pamet Latviju, jāaizpilda elektroniskā veidlapa. Iegūtais QR (HES) kods būs jānorāda iekāpšanas laikā. Mēs iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu.

Ceļojumu drošība:

Lidostā un lidmašīnā jāievēro higiēnas ieteikumi un instrukcijas:

 • Valkājiet maskas visās sabiedriskajās telpās
 • Dezinficējiet rokas
 • Uzturiet attālumu starp citiem pasažieriem

Svarīgi: Dažās valstīs Jums ir jāreģistrējas valdības vietnē pirms vai pēc ieceļošanas valstī. Ierodoties valstī, ir jāievēro šīs valsts iekšējie noteikumi: valkājiet maskas, kur to pieprasa, piem. pēc iziešanas no viesnīcas teritorijas. Jūsu pakalpojumu menedžeris sniegs jums pilnu informāciju par katrā valstī spēkā esošajiem COVID-19 noteikumiem.

Pirkumu grozs